reklama
reklama

Orlen stawia na kształcenie kadr. Dla najlepszych płatny staż

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Orlen stawia na kształcenie kadr. Dla najlepszych płatny staż

Orlen stawia na kształcenie kadr. Dla najlepszych płatny staż - Zdjęcie główne

foto Orlen stawia na kształcenie kadr. Dla najlepszych płatny staż

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościOrlen zainaugurował III edycję Akademii Wodorowej. 30 studentów i absolwentów uczelni wyższych weźmie udział w zajęciach. – Najlepsi słuchacze dostaną propozycję odbycia płatnego stażu w Orlenie i u partnerów Akademii – podają w koncernie.
reklama

W zajęciach weźmie udział 30 studentów i absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Politechnik: Warszawskiej, Wrocławskiej, Koszalińskiej i Gdańskiej oraz Uniwersytetu w Warwick w Wielkiej Brytanii. Wśród kierunków, które studiują lub ukończyli, są m.in. energetyka wodorowa, ekonomia i elektroenergetyka.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 9 weekendowych zjazdów, a zajęcia odbędą się m.in. w siedzibach Orlen w Płocku i we Włocławku, a także u partnerów projektu: na Politechnice Gdańskiej oraz w siedzibach firm Emerson (Warszawa), Toyota (Wałbrzych) oraz PESA (Bydgoszcz).

reklama

– Wodór będzie pełnił kluczową rolę w transformacji energetycznej, a to wymaga nie tylko odpowiedniej infrastruktury produkcyjnej, ale także wykwalifikowanych kadr wspierających dalszy rozwój tej dziedziny. Stąd pomysł Akademii Wodorowej, która dzięki współpracy z partnerami stała się ważnym elementem kształcenia młodych talentów, tym bardziej, że część ze słuchaczy będzie mogła kontynuować rozpoczętą ścieżkę w ramach płatnego stażu.

– mówi Marcin Wasilewski, Członek Zarządu ds. Technologii Orlen.

Dwie poprzednie edycje Akademii to ponad 200 godzin wykładów, 120 zaangażowanych ekspertów i naukowców oraz liczne wyjazdy studyjne. W tym roku także studenci Akademii Wodorowej będą mogli wysłuchać wykładów prowadzonych przez naukowców i ekspertów z branży, a także wziąć udział w zajęciach praktycznych. Uczestnicy z bliska będą mogli zobaczyć, jak działają instalacje związane z produkcją i wykorzystaniem wodoru.

reklama

Przypomnijmy, do 2030 roku Orlen planuje budowę ponad 100 stacji tankowania wodoru dla transportu indywidualnego, publicznego i cargo, a także kolejowego w Polsce, Czechach i na Słowacji. Zgodnie z ogłoszoną w styczniu nową strategią koncernu z Zakładem Produkcyjnym w Płocku, w 2035 roku Orlen będzie zużywał rocznie około 350 tysięcy ton odnawialnego i niskoemisyjnego wodoru oraz pochodnych z własnej produkcji i importu.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo