Reklama

Owoce i warzywa w szkole: uczniowie z ,,Trójki' włączają się do akcji

Opublikowano:
Autor:

Owoce i warzywa w szkole: uczniowie z ,,Trójki' włączają się do akcji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie po raz kolejny uczestniczyła w programie ,,Owoce i warzywa w szkole". Celem akcji było kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych. Dzieciom udostępniano dwa razy w tygodniu porcję świeżych owoców, warzyw lub soków owocowo–warzywnych.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie po raz kolejny uczestniczyła w programie ,,Owoce i warzywa w szkole". Celem akcji było kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych. Dzieciom udostępniano dwa razy w tygodniu porcję świeżych owoców, warzyw lub soków owocowo?warzywnych.

Poza zdrowym odżywianiem, dzieci uczestniczyły również w licznych programach edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli i wychowawców. Program ,,Owoce i warzywa w szkole" przybierał w gostynińskiej podstawówce różnorodną formę. Nauczyciele często prowadzili pogadanki na temat prawidłowego odżywiania z uwzględnieniem spożywania codziennie warzyw i owoców, dzieci z zerówki przygotowywały kompoty z jabłek, a uczniowie klas I-III przygotowywali różnego rodzaju sałatki, które później wspólnie spożywali. Oprócz tego dzieci tworzyły różnego rodzaju plakaty oraz owocowe kukiełki.

Młodzi uczniowie chętnie spożywały w szkole warzywa i owoce oraz aktywnie uczestniczyły w organizowanych zajęciach. Nauczyciele mają nadzieję, że udział uczniów w programie oraz w wielu działaniach prowadzonych w gostynińskiej szkole na rzecz zdrowia, wyeliminuje złe nawyki w odżywianiu oraz wzmocni przekonanie, że świeże owoce i warzywa powinny być niezbędnym elementem codziennego jadłospisu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE