Reklama

Reklama

PEC wybuduje nowy kocioł za 5 mln zł

Opublikowano: pon, 10 kwi 2017 09:54
Autor:

PEC wybuduje nowy kocioł za 5 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe standardy emisyjne i 20 lat eksploatacji zmuszają Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej do wymiany kotła. Koszt tej inwestycji to ponad 5,9 mln zł. brutto, spółka wyłoży pieniądze z własnej kieszeni.

Reklama

Nowe standardy emisyjne i 20 lat eksploatacji zmuszają Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej do wymiany kotła. Koszt tej inwestycji to ponad 5,9 mln zł. brutto, spółka wyłoży pieniądze z własnej kieszeni.

Kocioł fluidalny gostynińskiego PEC-u został zbudowany w 1994 roku, do użytku oddano go w 1996 roku. Jest to ostatni spośród tego typu kotłów w Polsce, który nie został jeszcze poddany likwidacji. Zarówno kocioł, jak i instalacje towarzyszące są w fatalnym stanie technicznym i nie gwarantują bezawaryjnej pracy. Co więcej, instalacja odpylająca nie spełnia nowych standardów emisyjnych.

- Przeprowadzona analiza obecnie stosowanych rozwiązań poparta doświadczeniem z eksploatacji nowego kotła WR 5 skłania nas do wyboru kotła WR-10 wybudowanego według nowych norm jako głównego źródła ciepła dla miasta Gostynina. Kocioł WR-10 posiada wszystkie aktualnie wymagane certyfikaty i atesty łącznie ze znakiem CE oraz spełnia nowe zaostrzone standardy emisji spalin - wyjaśnia burmistrz Paweł Kalinowski.

Koszt przedsięwzięcia netto 4.818.334,70, brutto 5.926.550,82. Spółka finansuje inwestycje z własnych środków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (13)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.