Piękna bramka i... obrona "Hiszpana"! Wyjazdowe przełamanie Wisły Płock

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Piękna bramka i... obrona "Hiszpana"! Wyjazdowe przełamanie Wisły Płock - Zdjęcie główne

Mecz Wisły ze Stalą | foto Tomasz Miecznik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 26. kolejce Fortuna 1 Ligi Wisła Płock pokonała na wyjeździe GKS Tychy 1:0. Bramkę w pierwszej połowie zdobył Fabian Hiszpański.

Było to drugie w tym sezonie zwycięstwo zespołu z Płocka na wyjeździe (w 13 meczach). Po fatalnej porażce w poprzedniej kolejce w Płocku ze Stalą Rzeszów 1:2 Nafciarze deklarowali, że jadą wygrać z Tychami.

Wprawdzie GKS plasuje się wysoko w tabeli, jest przed Wisłą, ale ostatnio gra słabo, poprzednio wygrał 23 lutego. Okazało się, że plan Nafciarzy się powiódł.

Ale nie było łatwo. Mecz obserwowało ok. 4 tys. widzów, w tym kilkudziesięcioosobowa grupa fanów z Płocka.

Obie ekipy miały swoje szanse na objęcie prowadzenia, ale aż do 42. minuty było 0:0. Wówczas po składnej akcji gości podanie dostał Fabian Hiszpański i z lewej nogi uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gospodarzy!

W drugiej połowie tyszanie dążyli do wyrównania, często dochodzili do pola karnego Wisły, ale brakowało im precyzji. Grozą powiało w doliczonym czasie gry, gdy wysoko wyszedł bramkarz Wisły Bartłomiej Gradecki i minął się z piłką.

Do pustej bramki skierował piłkę Rumin, ale nie był to mocny strzał. Przed linią zatrzymał ją Jarosław Jach, a Hiszpański, atakowany przez rywala, błyskawicznie wybił ją w pole!

W ten sposób Nafciarze zachowali czyste konto i zdobyli cenne trzy punkty, po tym meczu zajmowali siódme miejsce w tabeli.

W sobotę 13 kwietnia o godzinie 17:30 w hitowym pojedynku podejmą Wisłę Kraków.

GKS Tychy - Wisła Płock 0:1 (0:1)

Bramka: Fabian Hiszpański (42.)

Wisła: Bartłomiej Gradecki - David Niepsuj, Marcus Haglind-Sangré, Marcin Biernat (59. Jakub Szymański),  Jarosław Jach, Fabian Hiszpański -  Dawid Kocyła (70. Kacper Laskowski), Mateusz Szwoch, Jakub Grič, Fryderyk Gerbowski - Łukasz Sekulski (85. Jesper Westermark)

Żółte kartki: Śpiączka, Błachewicz, Tecław, Kurtaran - Biernat, Jach

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.