Piękny początek, a później klęska Wisły z Jagą. Nafciarze coraz bliżej strefy spadkowej [ZDJĘCIA]

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piłkarze nożni Wisły Płock po zaledwie 10 minutach wygrywali na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 2:0, by doznać zaskakującej porażki aż 2:4. Zespół, który był rewelacją jesieni, będzie się rozpaczliwie bronił przed spadkiem z ekstraklasy.

Zespół z Płocka w ostatnich 15 meczach zdobył zaledwie 11 punktów, to najgorszy bilans w ekstraklasie. Ogólnie Nafciarze są "zespołem własnego boiska", na wyjeździe wygrali zaledwie 2 razy w 14 meczach (przedostatni wynik), a u siebie - osiem, co plasuje ich na trzecim miejscu.

Wydawało się więc, że są faworytem w piątkowym meczu w Płocku z plasującą się za nimi ekipą z Białegostoku. Początek potwierdził to w 100 procentach. W 2. minucie Rafał Wolski podał do Bartosza Śpiączki, a ten nie dał szans bramkarzowi i kibice cieszyli się z prowadzenia Nafciarzy!

W 10. minucie znów do ataku ruszył Wolski, zagrał piłkę w pole karne, tam zablokowany został Mateusz Szwoch, ale dobitka Łukasza Sekulskiego dała gospodarzom prowadzenie 2:0! W kolejnej akcji Sekulski mógł nawet podwyższyć na 3:0.

Jagiellonia była oszołomiona, ale nie znokautowana. Wisła miała kolejne dobre akcje, ale goście wybronili się, a 35. minucie Hiszpan Marc Gual doprowadził do wyniku 2:1.

W drugiej połowie na boisku istniała już tylko Jagiellonia, kibice byli w szoku. Katem płocczan okazał się Gual, który do dotychczasowych 10 trafień w tym sezonie dorzucił kolejne trzy w Płocku!

W 47. minucie Gual wyrównał po centrze Tomasa Prikryla, a w 58. minucie po indywidualnej akcji wyprowadził "Jagę" na prowadzenie 3:2! Szczęście mogło uśmiechnąć się do gospodarzy, gdy po dośrodkowaniu Piotra Tomasika piłka trafiła w poprzeczkę, ale remisu nie było.

Wisła walczyła, ale to goście zadali jeszcze jeden cios. Po podaniu Guala Jesuz Imaz z kilku metrów nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. W słupek trafił jeszcze najlepszy Nafciarz w tym meczu, czyli Wolski, ale do końca wynik się już nie zmienił.
\Kibice opuszczali stadion wściekli, bo po niezłej ekipie z rundy jesiennej zostało już tylko wspomnienie, a sytuacja w tabeli - patrząc na kalendarz - robi się dramatyczna.

- Myślę, że do tej bramki na 2:1 graliśmy bardzo dobrze. Ta część pierwszej połowy była jedną z najlepszych od kiedy tu jestem. Wiadomo, że kibice są niezadowoleni. My tak samo, bo dużo zdrowia zostawiliśmy na boisku. Trzeba patrzeć do przodu i pracować dalej. Mamy kolejny mecz na Legii. Będzie dwóch zawodników mniej przez kartki. Te straty bolą - mówił po meczu trener Wisły Pavol Staňo.

Do końca rozgrywek zostało zaledwie pięć meczów. Gdzie szukać punktów? Następne spotkanie Wisła rozegra w piątek 28 kwietnia o godz. 18:00 z wiceliderem Legią w Warszawie.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:4 (2:1)

Żółte kartki: Furman, Wolski, Rzeźniczak - Nastić, Puerto, Pazdan, Skrzypczak.