Reklama

Pielgrzymi z Włoch gościli w Pacynie

Opublikowano:
Autor:

Pielgrzymi z Włoch gościli w Pacynie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu do parafii w Pacynie dotarła grupa 55 pielgrzymów z Włoch. Przybysze zza granicy gościli w gminie z okazji nadchodzących Światowych Dni Młodzieży.

W ubiegłym tygodniu do parafii w Pacynie dotarła grupa 55 pielgrzymów z Włoch. Przybysze zza granicy gościli w gminie z okazji nadchodzących Światowych Dni Młodzieży.

Goście zawitali środę, mając za sobą 27-godzinną podróż. Po przybyciu do Pacyny zmówili wspólną modlitwę, po czym zostali przyjęci przez rodziny na nocleg. Pielgrzymi nocowali także w parafiach Dekanatu Sanniki – Sannikach,, Brzozowie, Iłowie i Zycku. Zwiedzili Klasztor Sióstr Niepokalanek w
Szymanowie, następnie w pieszej pielgrzymce przeszli do Niepokalanowa, gdzie uczestniczyli w Mszy Świętej. Goście zwiedzili klasztor i przyjechali do kościoła pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Pacynie na wspólne modlitewne czuwanie. Wspólnie został odmówiony różaniec, którego tajemnice były przeplatane pieśniami. Na koniec odśpiewano wspólnie hymn Światowych Dni Młodzieży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE