Pierwsza porażka w sezonie: Mazur traci szansę na fotel lidera

Opublikowano:

Pierwsza porażka w sezonie: Mazur traci szansę na fotel lidera - Zdjęcie główne

WiadomościPiłkarze Mazura Gostynin nie wykorzystali szansy na objęcie prowadzenia w tabeli IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej. W 4. kolejce podopieczni Waldemara Figurskiego, po zaciętym pojedynku ulegli MKS-owi Przasnysz 2:3. Porażka wydaje się tym bardziej dotkliwa, że decydująca o ostatecznym wyniku bramka padła w doliczonym czasie gry.

Mecz był emocjonującym widowiskiem. Mazur przegrywał od 21 minuty, po dobitce strzału z dystansu Macieja Smolińskiego piłka odbiła się od poprzeczki a głową do siatki skierował ją Lemanek. Mazur wyrównał w 30 minucie, bezpośrednio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Damiana Surmaka głową piłkę do siatki skierował Bartosz Wiśniewski. Jednak na przerwę to przasnyszanie schodzili z prowadzeniem. Nieudaną pułapkę ofsajdową zastawiła obrona Mazura i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Mazura Adrianem Rakiem do siatki piłkę wbił po raz drugi Lemanek. Trzeba podkreślić, że gdyby nie doskonała postawa bramkarza Mazura Adriana Raka, nasz zespół przegrywał by dużo wyżej. Cień nadziei na korzystny wynik dał w 81 minucie Konrad Popławski, który wbił piłkę w zamieszaniu podbramkowym i było 2:2. Jednak w doliczonym czasie gry piłka powędrowała przez linię obrony Mazura do Dariusza Przebierały, który w sytuacji sam na sam z Adrianem Rakiem dał w doliczonym czasie gry zwycięstwo ekipie z Przasnysza.

Gdyby Mazur utrzymał remis do końca meczu, wtedy z 8 punktami cieszył by się z pozycji lidera a tak nasz zespół w tabeli zajmuje z 7 punktami 4 miejsce

Kolejne spotkanie - mecz 5 kolejki - Mazur rozegra na wyjeździe w Ostrołęce z Koroną w najbliższą sobotę, 2 września 2017 r. o g. 13:00.

Mazur Gostynin - MKS Przasnysz 2: 3

Bramki: 30' Bartosz Wiśniewski, 81' Konrad Popławski - 21' i 44' Dominik Lemanek, 90'+2' Dariusz Przebierała.

Mazur: Adrian Rak - Konrad Popławski, Patryk Matusiak, Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Wróblewski (58' Michał Matecki) - Gracjan Sobczak (58' Bartosz Komorowski), Bartłomiej Dębicki, Damian Surmak, Jarosław Kułaga - Rafał Wilamowski, Bartosz Wiśniewski; trener: Waldemar Figurski.

Przasnysz: Michał Michalak - Kamil Rutkowski, Sebastian Zakrzewski, Artur Gawęda (82' Dariusz Przebierała), Dominik Lemanek, Jarosław Chełchowski, Tomasz Pragacz (69' Mateusz Pepłowski), Maciej Smoliński (73' Łukasz Kosiorek), Michał Pragacz, Krzysztof Butryn, Robert Wróblewski, trener: Paweł Woliński.