reklama
reklama

Pierwszy taki zabieg w historii płockiego szpitala. "Pacjent może zostać całkowicie wyleczony"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WSZ w Płocku

Pierwszy taki zabieg w historii płockiego szpitala. "Pacjent może zostać całkowicie wyleczony" - Zdjęcie główne

foto WSZ w Płocku

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przeprowadzono zabieg ablacji. To pierwsze takie działanie w historii płockiej placówki, które wykonuje się na sercu. Na czym polegał? 
reklama

Jak podają w wojewódzkim szpitalu, pierwszy zabieg ablacji u trojga pacjentów Klinicznego Oddziału Kardiologicznego przeprowadził w czwartek, 13 czerwca, zespół dr hab. n. med. Edwarda Koźluka i dr n. med. Dariusza Rodkiewicza z III Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Zabiegi ablacji poszerzą zatem katalog świadczeń zdrowotnych oferowanych pacjentom wojewódzkiego szpitala w Płocku. A na czym on polega?

To przezskórny zabieg kardiologiczny mający na celu zniszczenie lub odizolowanie niewielkiego obszaru tkanki serca, który odpowiada za powstanie arytmii. 

- Operator za pomocą elektrod ablacyjnych wprowadzanych do serca blokuje przewodzenie impulsów powodujących arytmię, dzięki czemu pacjent może zostać całkowicie wyleczony.

- podają w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.

Wykonuje się go u pacjentów ze zdiagnozowanym migotaniem przedsionków, u chorych z trzepotaniem przedsionków oraz innymi nadkomorowymi i komorowymi arytmiami.  

- Cieszę się, że po zabiegach rotablacji, które w ubiegłym miesiącu wykonał nasz zespół lekarski teraz możemy zaoferować pacjentom kolejne świadczenie dotychczas niedostępne w Płocku. [...] Mamy ogromny potencjał rozwojowy i będziemy dążyć do dalszego poszerzania wachlarza świadczeń i implementowania nowoczesnych technik leczenia w obszarze kardiologii. Teraz myślimy o wprowadzeniu nowych technologii z zakresu kardiologii inwazyjnej dla pacjentów ze zwapnieniami w tętnicach.

- mówi dr hab. n. med. Agnieszka Wsół, kierownik Klinicznego Oddziału Kardiologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. 

Zabieg wykonany 13 czerwca wykorzystywał metodę RF, w której końcówki elektrody podgrzane są przepływającym przez nią prądem do temperatury 40-70 st. C. Szpital dysponuje także możliwością przeprowadzenia krioablacji, w której dochodzi do schłodzenia końcówki elektrody do temperatury minus 30-80 st. C.  

Co ciekawe, pacjentka przez cały była przytomna i tuż po nim wróciła na salę, gdzie przez kilka godzin była monitorowana. - Życzymy jej zdrowia -  dodaje Wsół.

Oddział planuje również szkolenia w tym zakresie dla swojego zespołu lekarskiego.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama