Reklama

Pogoda im nie straszna…

Opublikowano:
Autor:

Pogoda im nie straszna… - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W pochmurną i deszczową środę Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach odwiedziły dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 21 w Płocku oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej z Mysłakowa. Uczniowie zwiedzali zespół pałacowo-parkowy i zapoznawali się z jego historią.

W pochmurną i deszczową środę Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach odwiedziły dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 21 w Płocku oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej z Mysłakowa. Uczniowie zwiedzali zespół pałacowo-parkowy i zapoznawali się z jego historią.

Pierwsza z nich brała udział w warsztatach muzycznych oraz zwiedzała zespół pałacowo-parkowy. Uczniowie klas II i III z radością na twarzach przymierzali również nakrycia głowy z czasów Fryderyka Chopina.
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej z Mysłakowa jako druga poznała historię zabytkowego pałacu oraz obejrzała film pt. ”Mazowsze Chopina”. Uczniowie klas: IV, V, VI i VII uczestniczyli w warsztatach wojskowych. Wielką przyjemnością oraz wyróżnieniem była dla nich możliwość przymierzenia mundurów wraz z butami czy też dotknięcia regulaminowego wyposażenia żołnierza, np. manierki, chlebaka, menażki, a nawet szabli. Na koniec zajęć młodzież wykonała papierowe czapki – furażerki, które zabrali ze sobą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE