Reklama

Policjanci ćwiczyli techniki interwencyjne z najmłodszymi

Opublikowano:
Autor:

Policjanci ćwiczyli techniki interwencyjne z najmłodszymi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynińscy policjanci, na zaproszenie Instruktora Polskiej Federacji Taekwon-do Stanisława Szala, przygotowali pokaz technik interwencyjnych dla młodych adeptów sztuki taekwondo.

Gostynińscy policjanci, na zaproszenie Instruktora Polskiej Federacji Taekwon-do Stanisława Szala, przygotowali pokaz technik interwencyjnych dla młodych adeptów sztuki taekwondo.

Zajęcia odbyły się w sobotę (15.12.) na sali gimnastycznej w SP nr 3, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na treningi do Szkoły Taekwon-do. Policjanci zaprezentowali swoje wyposażenie w służbie oraz praktyczne metody obrony przed napastnikiem, a także zasady użycia środków przymusu bezpośredniego. Największe emocje wśród dzieci wzbudziły chwyty obezwładniające i transportowe stosowane przez policjantów.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Młodzi adepci sztuki taekwondo nie tylko zadawali pytania, ale też chętnie sami podejmowali próby obezwładniania napastnika. W trakcie ćwiczeń  policjanci podkreślali, że sztuka walki, którą trenują dzieci, tak jak w przypadków technik interwencyjnych, służy tylko i wyłącznie do obrony przed atakiem i innymi zagrożeniami.

Na zakończenie policjanci wręczyli dzieciakom drobne upominki m.in. elementy odblaskowe oraz zakładki zawierające podstawowe informacje w zakresie bezpiecznego poruszania się na rowerach.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE