Reklama

Policjanci zwrócą uwagę na smartfony

Opublikowano:
Autor:

Policjanci zwrócą uwagę na smartfony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (21.03.) od wczesnych godzin porannych policjanci z gostynińskiej drogówki prowadzą działania „SMARTSTOP”. Jest to początek kampanii promującej bezpieczne używanie smartfonów przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania prowadzone będą na terenie całego powiatu gostynińskiego.

Dziś (21.03.) od wczesnych godzin porannych policjanci z gostynińskiej drogówki prowadzą działania „SMARTSTOP”. Jest to początek kampanii promującej bezpieczne używanie smartfonów przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania prowadzone będą na terenie całego powiatu gostynińskiego.

Celem działań jest zwrócenie uwagi wszystkim uczestnikom ruchu drogowego jak nierozważne używanie telefonów komórkowych na drogach może być niebezpieczne, a nawet mieć  tragiczne konsekwencje. Dotyczy to nie tylko kierujących, ale też pieszych, którzy korzystając ze smartfonów nie zawsze prawidłowo mogą ocenić to co dzieje się wokół nich na drodze. Dlatego policjanci podczas służby będą przypominać kierowcom  i pieszym, że opóźnienie reakcji na drodze spowodowane przez nierozważne korzystanie ze smartfonów może być przyczyną niebezpiecznego w skutkach zdarzenia, a nawet kosztować utratę zdrowia czy życia, niezależnie czy jesteśmy kierowcą czy pieszym.

Działania pn. „SMARTSTOP” prowadzone są na drogach całego województwa mazowieckiego i będą powtarzane w przyszłości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE