Reklama

Polski Czarnobyl, czyli: co z "Okrąglakami" spod Lucienia?

Opublikowano:
Autor:

Polski Czarnobyl, czyli: co z "Okrąglakami" spod Lucienia? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedyś luksus i ekstrawagancja, kompleks odwiedzany przez tysiące gości z całej Polski. Dziś cała Polska zachodzi w głowę, co sprawiło, że "Okrąglaki" nad Jeziorem Lucieńskim stały się zupełnie zapomniane?

Kiedyś luksus i ekstrawagancja, kompleks odwiedzany przez tysiące gości z całej Polski. Dziś cała Polska zachodzi w głowę, co sprawiło, że "Okrąglaki" nad Jeziorem Lucieńskim stały się zupełnie zapomniane?

3 pawilony mieszkalne - w każdym 120 pokoi o łącznej powierzchni około 7 tys. m2, piętrowy budynek socjalny z sześcioma lokalami, boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej, kort tenisowy, stajnia dla koni, plac zabaw i parking na ponad 150 aut - to wszystko stanowi już jedynie przeszłość.

O rotundach w ciągu ostatnich miesięcy rozpisują się ogólnopolskie portale. Ośrodek najprawdopodobniej powstał w latach 60-tych, w czasach PRL-u stanowił ośrodek wypoczynkowy. Jeszcze do niedawna odwiedzały go wycieczki szkolne. A dziś?.... Miejsce świeci pustkami, opuszczone, zapomniane, porośnięte trawą, choć wewnątrz rotund czas jakby stanął w miejscu. Co stało się z podlucieńskim ośrodkiem? Ośrodek czeka na nowego właściciela, lecz czy i kiedy ten się znajdzie i czy przywróci miejscu jego dawny blask?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE