Reklama

Reklama

Będzie kolejne dofinansowanie dla rolników. Trwa nabór wniosków, do zganięcia kilkaset tys. euro

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Będzie kolejne dofinansowanie dla rolników. Trwa nabór wniosków, do zganięcia kilkaset tys. euro - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Został niecały miesiąc na zgłaszanie wniosków o wsparcie dla nowych producentów rolnych. Rolnicy mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości aż 100 tys. euro rocznie. Jakie warunki należy spełnić, żeby wziąć udział w programie?

Reklama

Jeszcze tylko do 31 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów".

Wnioski o przyznanie dofinansowania należy składać do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR. Można to zrobić elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP albo przesłać przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej. Jest też możliwość złożenia dokumentów osobiście lub przez upoważnioną osobę.

Jak zaznacza Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, program wsparcia kierowany jest do nowych grup producentów rolnych, działających jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa, uznanych od 18 sierpnia 2020 r.

O dofinansowanie mogą starać się też organizacje producentów uznane na podstawie ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych. Wsparcia nie otrzymają jednak producenci drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

- Każdy zainteresowany musi w pierwszej kolejności uzyskać osobowość prawną wraz z rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym Rejestrze Przedsiębiorców. Następnym krokiem jest złożenie wniosku o uznanie za grupę producentów rolnych lub organizację producentów wraz z planem biznesowym do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR. Od daty uznania na potencjalnym beneficjencie ciąży obowiązek realizacji zatwierdzonego planu biznesowego. Dopiero po zakończeniu tego procesu grupa lub organizacja producentów może złożyć wspomniany wcześniej wniosek do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR. - czytamy na stronie interentowej ARiMR.

Jak wygląda takie dofinansowanie? Pomoc przyznawana jest w okresie pierwszych 5 lat działania grupy lub organizacji producentów liczonych od dnia jej uznania i stanowi procentowy ryczałt od wartości jej przychodów netto. Jest to odpowiednio: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim – 9, w trzecim – 8, w czwartym – 7 i w piątym – 6. Maksymalny limit dofinansowania to 100 tys. euro rocznie w pięcioletnim okresie czasu.

W ramach programu wpłynęło do tej pory łącznie 487 wniosków. Dla 464 z nich Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydała decyzję o przyznaniu pomocy na kwotę blisko 632 mln zł.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy