Reklama

Ratownictwo i pożarnictwo w I LO PUL

Opublikowano:
Autor:

Ratownictwo i pożarnictwo w I LO PUL - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przygotowując się do pracy w służbach mundurowych lub ratowniczych uczniowie I LO PUL w Gostyninie podczas 3 lat edukacji zdobywają szlify na różnych frontach związanych z działalnością i funkcjonowaniem wymienionych struktur łącznie ze zdobywaniem umiejętności praktycznych.

Przygotowując się do pracy w służbach mundurowych lub ratowniczych uczniowie I LO PUL w Gostyninie podczas 3 lat edukacji zdobywają szlify na różnych frontach związanych z działalnością i funkcjonowaniem wymienionych struktur łącznie ze zdobywaniem umiejętności praktycznych.

8 maja w PSP w Gostyninie pod wodzą kpt. Michała Borkowskiego odbyły się ćwiczenia będące zwieńczeniem zajęć teoretycznych w ramach realizowanego w szkole modułu "pożarnictwo", a tego samego dnia od rana miały miejsce pierwsze zajęcia z ratownictwa medycznego i wodnego pod kierunkiem instruktora dr Włodzimierza Janiszewskiego ("Aspekty prawne związane z ratownictwem medycznym"), które potrwają do końca roku szkolnego i podobnie jak pożarnictwo potwierdzone zostaną zdobyciem przez uczniów kwalifikacji uprawniających do uzyskania stosownego certyfikatu.

Zajęcia praktyczne, które miały miejsce w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie rozpoczęły się od zapoznania uczniów z charakterystyką pracy i sposobem codziennego funkcjonowania strażaków pełniących służbę w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej. W dalszej kolejności młodzież miała okazję zobaczyć samochody gaśnicze i specjalne stanowiące wyposażenie jednostki. W części drugiej zajęcia przybrały formę praktyczną i uczniowie biorąc w nich czynny udział mieli okazję poczuć specyfikę zawodu strażaka. Mogli spróbować swoich sił w obsłudze sprzętu hydraulicznego oraz pneumatycznego, który wykorzystywany jest m.in. przy wypadkach drogowych lub katastrofach budowlanych. W trakcie zajęć praktycznych nie mogło się obejść bez zaprezentowania sprzętu do podawania wody. Uczniowie mieli możliwość operowania prądami gaśniczymi. Nie małą atrakcją dla młodych mundurowych była możliwość zajęcia miejsca za sterami wozu strażackiego i zapoznanie się z jego wyposażeniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE