Reklama

Reklama

Rekordowe poparcie dla działań policji

Opublikowano: wt, 2 kwi 2019 16:48
Autor:

Rekordowe poparcie dla działań policji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania policji. Jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów.

Reklama

Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania policji. Jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów.

CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu, mediów oraz wybranych instytucji publicznych, w tym policji. Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że trzy czwarte ankietowanych (75%) dobrze ocenia jej działalność. Jest to wynik nieco wyższy do uzyskanego w poprzedniej edycji badania (poprzednio było 74%). Wykres nr 1.

Wykres nr 1. Jak by Pan(i) ocenił(a) działalność policji (%) 

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Policja znajduje się obecnie (drugi raz z rzędu) na pierwszym miejscu spośród wszystkich ocenianych instytucji. Warto również zwrócić uwagę, że policja oceniana jest lepiej, niż wskazane stacje telewizyjne i radiowe. Wykresy nr 3 i nr 4.

Wykres nr 2. Jak Pan(i) działalność …? (% dobrych ocen w marcu 2019 r.)

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Wykres nr 3. Jak by Pan(i) ocenił(a) działalność policji, sądów i prokuratury? (% dobrych ocen od marca 2013 r. do marca 2019 r.)

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

– Bardzo dziękujemy Państwu za zaufanie jakim nas obdarzyliście i docenienie codziennego trudu, poświęcenia i pracy policjantów oraz pracowników policji – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Wysoka ocena działalności policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań z codzienny trud służby policjantów i pracowników polskiej policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.