Reklama

Reklama

Reżim sanitarny na Wielkanoc. Czekają nas limity gości?

Opublikowano: 9 marca 2021 14:27
Autor: tg

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z niemal stuprocentową pewnością można powiedzieć, że w trakcie tegorocznych świąt wielkanocnych możemy zapomnieć o spotkaniach w szerokim gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Wątpliwości rozwiał rzecznik ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Reklama

Rzecznik resortu zdrowia na antenie Radia Plus był pytany m.in. o zbliżające się święta wielkanocne i ewentualne obostrzenia z nimi związane.

- Na pewno to jeszcze nie będą takie święta, do jakich przywykliśmy, zanim pojawił się koronawirus. Na pewno to będą święta, które powinniśmy spędzić jeszcze w gronie jedynie najbliższych osób. Jeżeli zechcemy, by późna wiosna i wczesne lato były tym okresem, gdy tych obostrzeń będzie coraz mniej, kiedy tego koronawirusa wśród nas będzie coraz mniej i będzie mniejsza transmisja, to te święta będziemy musieli spędzić tak jak wcześniejsze święta Wielkiej Nocy i ostatnie święta Bożego Narodzenia – cytuje wypowiedź Andrusiewicza Wirtualna Polska. 

To oznacza, że niemal na pewno w rodzinnych spotkaniach będą mogli uczestniczyć gospodarz, domownicy i do pięciu gości spoza danego gospodarstwa domowego.

- Te zalecenia tak naprawdę cały czas nas obowiązują i na pewno na święta nikt nie będzie zdejmował obostrzeń w tym zakresie, ponieważ z tego co widzimy, ta skala wzrostów może się jeszcze utrzymywać właśnie do granicy świąt, do przełomu marca i kwietnia – wyjaśniał W. Andrusiewicz.

Zalecenia sanitarne na Wielkanoc nie powinny ulec zmianom, jednak jest to zależne od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w najbliższym czasie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.