Reklama

Rodzaje bagażników rowerowych – co warto wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Rodzaje bagażników rowerowych – co warto wybrać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcesz wybrać się rowerem w malowniczy zakątek? Możesz pojechać tam rowerem, aby potem poświęcić się rowerowej rozrywce. Jak przetransportować wtedy swoje dwa kółka? Najlepiej skorzystać ze specjalnych bagażników rowerowych. Co kupić?

Chcesz wybrać się rowerem w malowniczy zakątek? Możesz pojechać tam rowerem, aby potem poświęcić się rowerowej rozrywce. Jak przetransportować wtedy swoje dwa kółka? Najlepiej skorzystać ze specjalnych bagażników rowerowych. Co kupić?

Na wakacje, na weekend za miastem, na zawody – to tylko niektóre sytuacje, gdy przyda się bagażnik rowerowy. Dzięki niemu można bardzo łatwo przewieźć rower lub nawet kilka rowerów.

Bagażnik rowerowy na pewno przyda się każdemu, kto lubi rowery i chce zwiedzać różne zakątki!

Wraz z serwisem internetowym http://osrodeksawa.pl/ przygotowaliśmy specjalny poradnik dotyczący bagażników rowerowych i ich rodzajów. Co warto wybrać?

Bagażniki dachowe

Bagażniki dachowe na rowery są przeznaczone do montażu na dachu samochodu. Następnie na takim bagażniku możemy umieścić rowery w pozycji stojącej.

Najłatwiej zamocujemy je do samochodów z relingami dachowymi. Jeżeli auto nie ma relingów, musimy je dokupić – będą kosztowały kilkaset złotych w zależności od modelu samochodu, dlatego podwyższą ogólne koszty.

Bagażniki fachowe same w sobie to koszt od około 100 złotych do nawet tysiąca złotych. Warto jednak wystrzegać się najtańszych modeli, które nie zapewniają optymalnej ochrony i wytrzymałości – mogą okazać się zakupem tylko na jeden sezon.

Głównym minusem bagażników dachowych jest trudne umieszczenie na dachu rowerów, gdy nie mamy wystarczającej siły. Dodatkowo, rowery na dachu będą miały wpływ na jazdę, ponieważ stwarzają opory powietrza. Należy więc poruszać się z nimi ostrożnie, szczególnie przy mocnym wietrze.

Bagażniki na klapę bagażnika

Drugi rodzaj bagażników rowerowych to bagażniki na klapę bagażnika samochodu. W tym przypadku rower umieszcza się na specjalnej konstrukcji, która przymocowana jest to klapy bagażnika.

Informacje udzielane przez ekspertów wskazują, że nie są one przeznaczone dla samochodów z nadwoziem typu sedan – najlepiej sprawdzi się w pojazdach hatchback, kombi albo w minivanach.

Montaż bagażnika na klapę jest prosty i szybki. Także samo przytwierdzenie do niego roweru nie powinno być problemem, ponieważ nie trzeba wynosić go na wysokość dachu pojazdu. Nie ma też takich problemów ze stabilnością pojazdu.

Bagażniki na klapę najlepiej sprawdzają się dla jednego, dwóch lub maksymalnie trzech rowerów, które nie mogą przekraczać wyznaczonego ciężaru. W przeciwnym przypadku możemy doprowadzić do uszkodzenia klapy bagażnika.

Bagażnik na hak

Trzeci rodzaj bagażnika to bagażnik na hak – to dodatkowa platforma, na której umieszcza się rowery. Na platformie mogą być również umieszczone światła oraz miejsce na tablicę rejestracyjną pojazdu.

Bagażniki na hak, jak wskazują wiadomości kierowców, są dobrym wyborem, ponieważ są dość pojemne oraz łatwe w montażu. Dodatkowym plusem jest możliwość odchylenia takiego bagażnika, więc możemy wtedy łatwo otworzyć bagażnik.

Za dobry bagażnik na hak zapłacimy nawet około tysiąca złotych. To zatem najdroższe rozwiązanie z przedstawionych powyżej, ale także zapewnia ono odpowiednią stabilność i bezpieczeństwo rowerów na czas podróży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE