Reklama

Rozbudują zakład, znajdzie się praca dla ponad 100 osób

Opublikowano:
Autor:

Rozbudują zakład, znajdzie się praca dla ponad 100 osób - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedsięwzięcie opiewające na kwotę 24,2 mln dolarów szykuje się w CNH Industrial Polska w Płocku. Inwestycja obejmuje budowę nowej hali produkcyjnej wraz z przeniesieniem linii produkcyjnych maszyn rolniczych. Może to okazać się dobrą wiadomością także dla osób z Gostynina, gdyż w związku z rozbudową zakładu, planuje się się zatrudnienie dla 124 osób.

Przedsięwzięcie opiewające na kwotę 24,2 mln dolarów szykuje się w CNH Industrial Polska w Płocku. Inwestycja obejmuje budowę nowej hali produkcyjnej wraz z przeniesieniem linii produkcyjnych maszyn rolniczych. Może to okazać się dobrą wiadomością także dla osób z Gostynina, gdyż w związku z rozbudową zakładu, planuje się się zatrudnienie dla 124 osób. 

Hala ma długość 177,8 i szerokość 114,8 metra. Plan przedsiębiorstwa zakłada, że linie produkcyjne, które się tu znajdą będą pracować i produkować maszyny w dotychczasowych miejscach do połowy października. Z nowej hali pierwszy kombajn ma wyjechać szóstego listopada tego roku.

Jak informuje ratusz, symboliczne zawieszenie wiechy poprzedziło spotkanie i prezentacja przedsięwzięcia, a także osiągnięć generalnego wykonawcy. W wydarzeniu uczestniczyli prezydent Andrzej Nowakowski, wiceprezydent Jacek Terebus i dyrektor zakładu CNH Industrial Polska w Płocku Giacomo Stella. Generalnym wykonawcą została łódzka firma MCKB.

Na ukończenie budowy nowej hali produkcyjnej wykonawca ma czas do 23 sierpnia. Plan zakłada, że tego dnia obiekt będzie gotowy i inwestor złoży wnioski o dopuszczenie do użytkowania. 

Nowa hala będzie nowoczesnym obiektem, podzielonym na dwie części. W jednej odbywać się będzie produkcja kombajnów zbożowych, w drugiej – pras rolujących. Zakład będzie produkował jak dotychczas kombajny typu TC oraz nowy kombajn CX 5/6, który do tej pory był produkowany w Zedelgem w Belgii. W Płocku do tej pory produkowano tylko pojedyncze podzespoły do tego kombajnu, teraz to się zmieni.

Nowy obiekt ma być też znacznie bezpieczniejszy. Bez wózków widłowych, których praca często oznacza ryzyko potrącenia pracownika ze względu na fakt, że obsługujący go kierowca może przewozić ciężkie elementy i bywa, że ma ograniczone pole widzenia.

Części do montażu będą dostarczane przez tzw. pociągi logistyczne (niektóre mogą być kierowane przez człowieka, który siedząc na ich przedzie ma dobre pole widzenia, inne mogą poruszać się samodzielnie „AGV”).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE