Reklama

Seniorze, zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Opublikowano:
Autor:

Seniorze, zadbaj o swoje bezpieczeństwo  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezpieczeństwo osób starszych było głównym tematem wczorajszego spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które przeprowadził dzielnicowy asp. Paweł Łuczak. Policjant omawiał przykładowe działania przestępców przy oszustwach i kradzieżach metodą „na wnuczka”, wskazywał jak reagować w sytuacji kieszonkowców i domokrążców czy zdarzeń drogowych.

Bezpieczeństwo osób starszych było głównym tematem wczorajszego spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które przeprowadził dzielnicowy asp. Paweł Łuczak. Policjant omawiał przykładowe działania przestępców przy oszustwach i kradzieżach metodą ?na wnuczka?, wskazywał jak reagować w sytuacji kieszonkowców i domokrążców czy zdarzeń drogowych.

Spotkanie miało na celu uświadomienie oraz pokazanie seniorom właściwego sposobu zachowania i reagowania, a także przypomnienia o przestrzeganiu zasad ostrożności w stosunku do obcych osób.
Na zakończenie policjant przypomniał seniorom aplikacje „Moja Komenda”, która zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów policyjnych obiektów. Omówił również założenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa” jako narzędzia do przekazywania przez mieszkańców informacji o lokalnych zagrożeniach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE