Reklama

Skuteczny wayfinding krok po kroku. Zobacz, dlaczego warto posiadać tabliczki przydrzwiowe

Opublikowano:
Autor:

Skuteczny wayfinding krok po kroku. Zobacz, dlaczego warto posiadać tabliczki przydrzwiowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Skuteczny wayfinding krok po kroku. Zobacz, dlaczego warto posiadać tabliczki przydrzwiowe

Poszukiwanie drogi możemy zdefiniować jako przestrzenne rozwiązywanie problemów. Posiadając odpowiednią wiedzę na temat własnego położenia można zaoszczędzić masę czasu na odnalezienie miejsca docelowego. System identyfikacji wewnętrznej stał się więc absolutną podstawą wystroju każdego dworca, lotniska czy chociażby dużych korporacji, gdzie brak jakiegokolwiek oznaczenia spowodowałby maksymalne utrudnienie w sprawnym przemieszczaniu się. Poznaj wszystkie zalety wayfindingu i zobacz, czy takie rozwiązanie zda egzamin także w Twojej firmie!
 

Czym jest i jakie korzyści przynosi wayfinding? Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania


Ogólne pojęcie wayfindingu znane nam jest już od naprawdę wielu lat. Jest to system, który ułatwia odbiorcy możliwość bezproblemowego poruszania się po budynkach przestrzeni publicznej. Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdza się również w biurowcach dużych firm, gdzie niezliczona ilość pomieszczeń potrafi przyprawić o zawrót głowy. Wayfinding musi być zaprojektowany w sposób maksymalnie intuicyjny. Wszelkie wskazówki dotarcia powinny być czytelne każdego pracownika, klienta lub gościa. Nie oznacza to jednak, że marketing przestrzenny nie może być stworzony w oparciu o oryginalne wizje i nowoczesny design. Wręcz przeciwnie! Zdecydowana większość firm wayfindingiem bezpośrednio nawiązuje do logotypu, barw i fontów, które na co dzień stanowią o sile działań promocyjnych. Spójność tożsamości wewnętrznej i zewnętrznej jest dziś na wagę złota.

 

Wiadomo już, jakie dokładnie korzyści przynosi dobrze zaprojektowany wayfinding. Jak wygląda zatem nieefektywny system wskazywania drogi? Jest on niezwykle problematyczny. Zwłaszcza dla użytkowników, którzy marnują przeraźliwą ilość czasu na długie poszukiwania celu wycieczki. Może okazać się on kłopotliwy również dla przedsiębiorstwa. Głównie ze względu na koszty, jakie ponosi firma przy ponownym projektowaniu systemu. Warto zauważyć, że nienagannie stworzony wayfinding nie rzuca się w oczy naszych odbiorców, natomiast brak odpowiedniego oznakowania utkwi w ich pamięci na długie miesiące i okaże się bardzo niekorzystną wizytówką dla firmy.

 

Wybierz tabliczki przydrzwiowe i poznaj niezawodny sposób na identyfikacje wewnątrz budynku

Przedsiębiorcy projektujący własny system wayfindingu bardzo często zapominają o poprawnym oznaczeniu biur, sklepów czy chociażby specjalistycznych gabinetów. Tabliczki przydrzwiowe są absolutną podstawą nienagannie zaprojektowanej identyfikacji przestrzennej. Umożliwiają one zaprezentowanie danych osobowych lub dokładnych wskazówek dotarcia do miejsca docelowego. Przeważnie tego typu tabliczka jest montowana na ścianach, jednak nośnik informacyjny oferowany przez firmę Omega System z powodzeniem może być zainstalowany niemalże na każdych drzwiach. Projekt tego typu oznaczeń również powinien bezpośrednio nawiązywać do fontów, braw i logotypu przedsiębiorstwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE