Reklama

Specjalne zalecenia dla kąpielisk

Opublikowano:
Autor:

Specjalne zalecenia dla kąpielisk - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a my przypominamy, że najlepszym sposobem na wypoczynek jest kontakt z przyrodą, której na szczęście w naszych okolicach nie brakuje - podkreśla Urząd Miejski w Gostyninie. Należy pamiętać jednak o obostrzeniach związanych z koronawirusem.

- Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a my przypominamy, że najlepszym sposobem na wypoczynek jest kontakt z przyrodą, której na szczęście w naszych okolicach nie brakuje - podkreśla Urząd Miejski w Gostyninie. Należy pamiętać jednak o obostrzeniach związanych z koronawirusem.

- Jak co roku, przygotowujemy się na otwarcie jedynego miejskiego kąpieliska nad jeziorem Bratoszewo, gdzie latem można bezpiecznie popływać pod okiem ratowników, wypożyczyć rowerek wodny, pograć w "plażówkę" lub poleniuchować na piasku i bezkarnie korzystać z promieni słonecznych - podaje UM Gostynin.

W tym roku jednak, ze względu na pandemię, kąpieliska muszą spełniać szereg zaleceń wydanych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Najważniejszą kwestią jest zakaz korzystania z kąpielisk i plaż przez osoby, które przebywają w izolacji domowej bądź na kwarantannie albo mieszkają z taką osobą lub też miały kontakt z kimś podejrzanym o zakażenie. Nie mogą korzystać także osoby z objawami infekcji czy choroby zakaźnej. Wszyscy przebywający na terenie kąpieliska – o ile nie mieszkają razem – muszą zachować tzw. dystans społeczny (jaki w danym momencie obowiązuje) – zarówno na plaży, jak i w wodzie. Należy unikać tłoku, a także stosować wymagane środki ochrony osobistej. GIS zaleca korzystanie z własnych koców, ręczników, mat, leżaków czy sprzętu do nauki pływania. Przypomina też, że należy często myć i dezynfekować ręce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE