Reklama

Strażacy z Białotarska otrzymali nowy wóz, a Struzik... zrobił sobie z nimi selfie

Opublikowano:
Autor:

Strażacy z Białotarska otrzymali nowy wóz, a Struzik... zrobił sobie z nimi selfie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy samochód ratownictwa technicznego za niemal 300 tys. zł otrzymali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białotarsku. W uroczystym przekazaniu wozu udział wziął również marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, który uwiecznił tę chwilę robiąc sobie ze strażakami pamiątkowe zdjęcie z "długiej ręki".

Nowy samochód ratownictwa technicznego za niemal 300 tys. zł otrzymali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białotarsku. W uroczystym przekazaniu wozu udział wziął również marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, który uwiecznił tę chwilę robiąc sobie ze strażakami pamiątkowe zdjęcie z "długiej ręki". 

10 listopada, w przeddzień setnej rocznicy odzyskania niepodległości w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Białotarsku odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Białotarsku.

Następnie, podczas uroczystego apelu został poświęcony i przekazany dla tejże jednostki nowy lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą i zbiornikiem środka gaśniczego o poj. min. 1000l. Jest to pierwszy fabrycznie nowy samochód w 97 letniej historii jednostki. Auto po wieloletnich staraniach zostało zakupione za kwotę 299 850,00 zł. a swój wkład miał m. in. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z dofinansowaniem w wysokości 149 850 zł, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z dofinansowaniem w wysokości 70 000,00 zł.

W uroczystości udział wzięli m.in. zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Artur Gonera, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy PKN ORLEN Tomasz Gościniak, wicestarosta Jan Kazimierz Krzewicki, wójt gminy Gostynin Edmund Zieliński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie bryg. mgr inż. Roman Kossobudzki, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie mł. bryg. mgr Mariusz Ostrowski oraz poczty sztandarowe z sąsiednich jednostek ochotniczych straży pożarnych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE