Reklama

"Ta ostatnia niedziela...": handlowa tylko raz w miesiącu

Opublikowano:
Autor:

"Ta ostatnia niedziela...": handlowa tylko raz w miesiącu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ograniczeniu handlu w niedzielę do pierwszej i ostatniej w miesiącu nie poprzestano. Od początku tego roku rząd wprowadził nowe regulacje przepisów, co oznacza, że tylko jedna niedziela w miesiącu - ta ostatnia - będzie dniem handlowym. Na kalendarzu pojawiły się również dni z oznaczeniem „zakaz handlu po godzinie 14:00”.

Na ograniczeniu handlu w niedzielę do pierwszej i ostatniej w miesiącu nie poprzestano. Od początku tego roku rząd wprowadził nowe regulacje przepisów, co oznacza, że tylko jedna niedziela  w miesiącu - ta ostatnia - będzie dniem handlowym. Na kalendarzu pojawiły się również dni z oznaczeniem „zakaz handlu po godzinie 14:00”.

Dla jednych dobra, dla drugich zła wiadomość. Od 1 stycznia przepisy dotyczące zakazu niedzielnego handlu uległy zmianie. Od teraz zakupy w ostatni dzień tygodnia zrobimy jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkiem będą kwiecień i grudzień ze względu na święta Wielkanocy i Bożego Narodzenia. W kwietniu na zakupy będziemy mogli wybrać się zarówno 14 jak i 28. W grudniu z kolei handlowe niedzielę są aż trzy: 15, 22 i 29.

Na tym nie koniec zmian. Wprowadzono również zakaz handlu po godz. 14:00. Dotyczy to natomiast tylko dwóch dni w roku: Wielkiej Soboty (20 kwietnia) oraz Wigilii (24 grudnia). Poniżej znajdziecie dokładny terminarz.
Handlowe niedziele w 2019 roku:
27 stycznia
24 lutego
31 marca
14 i 28 kwietnia
26 maja
30 czerwca
28 lipca
25 sierpnia
29 września
27 października
24 listopada
15,22 i 29 grudnia
Co o tym sądzicie? Waszym zdaniem to dobra decyzja?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE