Reklama

Tablica pamięci już w maju wróci na ulicę Floriańską

Opublikowano:
Autor:

Tablica pamięci już w maju wróci na ulicę Floriańską - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpóźniej do 24 maja 2018 tablica upamiętniająca mieszkańców Gostynina poległych w czasie drugiej wojny światowej ma wrócić na swoje dawne miejsce. Decyzję w tej sprawie podjął Sąd Okręgowy w Płocku.

Najpóźniej do 24 maja 2018 tablica upamiętniająca mieszkańców Gostynina poległych w czasie drugiej wojny światowej ma wrócić na swoje dawne miejsce. Decyzję w tej sprawie podjął Sąd Okręgowy w Płocku.

Tablica upamiętniająca pamięć dziesięciu mieszkańców Gostynina rozstrzelanych 15 czerwca 1941 roku została zdjęta z elewacji nieruchomości przy ulicy Floriańskiej 11 z powodu rozpoczęcia prac remontowych. Właściciel posesji zobowiązał się (w formie pisemnej), że umieści tablicę na dawnym miejscu, gdy tylko prace remontowe dobiegną końca. Tymczasem chociaż remont dawno dobiegł końca, tablica wciąż nie wróciła na swoje miejsce. 
Właściciel nieruchomości tłumaczył, że burmistrz Paweł Kalinowski nie wywiązał się ze swoich zobowiązań dotyczących korzystania z pasów drogi przy ulicach Floriańskiej i Wacława Kujawy. Zdaniem Andrzeja S. skutkowało to koniecznością zmodyfikowania planów remontowych i zmniejszeniem zakładanej wcześniej powierzchni użytkowej modernizowanej nieruchomości. 
Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Gostyninie, który nakazał Andrzejowi S. umieszczenie tablicy na południowo-zachodnim rogu budynku na własny koszt. 
Przedsiębiorca odwołał się jednak od nieprawomocnego wyroku, więc sprawa rozpatrywana była ponownie. Tym razem przez IV Wydział Cywilny Odwoławczy Sądu Okręgowego w Płocku. Apelacja została oddalona, a właściciel nieruchomości przy ul. Floriańskiej 11 zobowiązany został do umieszczenia tablicy pamiątkowej na południowo-zachodnim rogu budynku na własny koszt. Pozwany musi też zwrócić Urzędowi Miasta Gostynina koszty procesu w wysokości 3,1 tysiąca złotych. Wyrok jest prawomocny i nie ma już od niego odwołania. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE