Reklama

Tak wygląda radość: Dzień Dziecka w Gostyninie

Opublikowano:
Autor:

Tak wygląda radość: Dzień Dziecka w Gostyninie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień Dziecka, to wyjątkowe święto naszych pociech. Z tego powodu, jak co roku przygotowany został przez Miejskie Centrum Kultury i Urząd Miasta Gostynina – Wydział Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia w dniu 1 czerwca dzień pełen atrakcji.

Dzień Dziecka, to wyjątkowe święto naszych pociech. Z tego powodu, jak co roku przygotowany został przez Miejskie Centrum Kultury i Urząd Miasta Gostynina – Wydział Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia w dniu 1 czerwca dzień pełen atrakcji.

Partnerami imprezy byli: Katolickie Radio Płock, K.O. Flight Team Gostynin, Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie, Akademia Przedszkolaka i Automobile torino.

Wkład w słodki poczęstunek – lody dla dzieci, miały radne Rady Miejskiej w Gostyninie pani Anna Florczak i Anna Wysokińska.

Dzień Dziecka rozpoczął się występem rodziców, których dzieci uczęszczają do gostynińskiej Akademii Przedszkolaka. W bardzo zabawny sposób pokazane zostały zajęcia, zabawy przedszkolaków oraz ich zachowania. Dzieci oglądając swoich rodziców na scenie doskonale się bawiły.

Następnie zabawa przeniosła się na na teren zielony przed MCK. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowane były niepowtarzalne EKO warsztaty i atrakcje. Była możliwość uczestniczenia w licznych animacjach i kreatywnych warsztatach plastycznych oraz edukacyjnych, bez zbędnego wykorzystywania prądu.

Dzieci własnoręcznie ozdabiały torby na zakupy oraz upiększały prawdziwy samochód – fiat 500. Oprócz tego uruchomiony został recyklingowy kącik plastyczny, zainteresowaniem cieszył się bezpieczny konkurs rowerowy czy segregator przeszkód.

Ogłoszone zostały także wyniki konkursu plastyczno-technicznego „Recy Twory”, który polegał na stworzeniu zabawek z odpadów.

Poza tym w namiocie Urzędu Miasta przygotowane były słodycze, lody oraz bułki i kiełbaski które można było upiec przy ognisku.

Atrakcją był także wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej, który można było obejrzeć i zadać pytania strażakom.

Wszystkie zabawy i konkursy miały na celu przekazanie informacji o tym jak zadbać o środowisko naturalne, co doskonale się udało.

Źródło: UM Gostynin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE