Reklama

Reklama

Tarcza antykryzysowa rozszerzona. Kto może ubiegać się o wsparcie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Tarcza antykryzysowa rozszerzona. Kto może ubiegać się o wsparcie?  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od piątku 23 lipca kolejni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. O wsparcie mogą ubiegać się m.in. właściciele sklepików szkolnych czy piloci wycieczek.

Reklama

Tarcza antykryzysowa po raz kolejny została rozszerzona. Zgodnie z najnowszą aktualizacją na wsparcie mogą liczyć m.in. piloci wycieczek czy właściciele sklepików szkolnych i z artykułami papierniczymi. 

- Choć formalnie ich działalność nie była objęta restrykcjami, to ze względu na zamknięcie szkół, dotkliwie odczuli skutki lockdownu - tłumaczy Piotr Olewiński, regionalny rzeczik prasowy ZUS w województwie mazowieckim. - Prowadzący sklepiki mogą liczyć na zwolnienie z opłacania składek za listopad, grudzień, styczeń, luty i marzec. Muszą jednak spełnić warunki wskazane w przepisach i wykazać m.in. spadek przychodów o 40 proc. w określonych miesiącach. Przedsiębiorcy, którzy już opłacili składki, a spełnią warunki do zwolnienia, mogą złożyć wniosek o zwrot nadpłaconych środków.

Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne będą też mogli uzyskać świadczenie postojowe tyle razy, w ilu miesiącach zanotowali spadek przychodów o co najmniej 40 proc. Maksymalnie ZUS wypłaci świadczenie postojowe pięć razy w wysokości 2080 zł. Aby uzyskać świadczenie, trzeba będzie złożyć wniosek RSP-SK.

Z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku zwolnieni mogą zostać także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni świadczący usługi na rzecz muzeum.

Wnioski można składać od 23 lipca drogą elektroniczą, przez platformę PUE ZUS. Termin składania wniosków mija 30 września. 

ZUS wylicza koszt wszystkich dotychczasowych tarczy antykryzysowych na  37,5 mld złotych. Najwięcej, bo 15 mld złotych, kosztowało zwolnienie ze składek. ). W województwie mazowieckim jest to odpowiednio 2,8 mld zł zwolnień ze składek i ponad 1 mld zł świadczeń postojowych.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy