Reklama

Trwa wymiana torów. Będzie szybciej, ciszej i bezpiecznej

Opublikowano:
Autor:

Trwa wymiana torów. Będzie szybciej, ciszej i bezpiecznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 20 milionów złotych kosztować będzie remont trasy kolejowej Płock – Kutno. Prace prowadzone przez PKP PLK powinny zakończyć się 30 czerwca. Do tego czasu ruch pociągów jest wstrzymany.

Prawie 20 milionów złotych kosztować będzie remont trasy kolejowej Płock – Kutno. Prace prowadzone przez PKP PLK powinny zakończyć się 30 czerwca. Do tego czasu ruch pociągów jest wstrzymany.

Plan prac zakłada wymianę torów, montaż urządzeń ograniczających hałas, remont dwóch mostów (w tym 600-metrowego nad Wisłą). Stare, wyeksploatowane elementy torów zastępowane są nowymi. W okolicach ulicy Zielonej w Płocku klasyczne szyny wymieniane są na bezstykowe, po których pociągi jeżdżą zdecydowanie ciszej. Instalowane są też urządzenia służące do ograniczania hałasu. Most na Wiśle w Płocku zostanie zabezpieczony warstwą antykorozyjną. Przejazdy pociągów pociągów pasażerskich i towarowych przez Płock będą sprawniejsze.
Na odcinku Strzelce Kujawskie-Sierakówek-Gostynin zostanie wymienionych 14 kilometrów torów. W planach jest też przebudowa 30-metrowego mostu. Jednym z efektów prac prowadzonych na tym odcinku będzie podniesienie bezpieczeństwa podróżowania oraz prędkości przejazdu do 100 kilometrów na godzinę.
Prace, które rozpoczęły się 7 maja, potrwać mają do 30 czerwca. W tym czasie wstrzymany jest ruch pociągów między Płockiem a Kutnem. Uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa. Informacje dotyczące godzin kursowania autobusów wywies1zone są na stacjach i przystankach przy rozkładach jazdy.
Jak poinformował nas Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, inwestycja na linii Kutno-Płock realizowana jest ze środków własnych spółki, a jej wartość to około 19,8 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE