Reklama

Uczniowie GCE wsparli gostynińską drogówkę

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie GCE wsparli gostynińską drogówkę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynińscy policjanci wspólnie z uczniami Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego w ramach działań „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” sprawdzali oświetlenie pojazdów poruszających się po ulicach Gostynina.

Gostynińscy policjanci wspólnie z uczniami Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego w ramach działań ?Twoje światła ? Twoje bezpieczeństwo? sprawdzali oświetlenie pojazdów poruszających się po ulicach Gostynina.

Akcja prewencyjno-kontrolna gostynińskiej drogówki trwać będzie do 21 grudnia. W tym czasie policjanci będą wykorzystywać przyrząd do kontroli ustawienia świateł w pojazdach. Do wspólnych działań zaproszeni zostali uczniowie z IV klasy technikum pojazdów samochodowych Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego: Adam Jurkowski i Jakub Przewłocki wraz z nauczycielem Maciejem Rendzikowskim.

W trakcie kontroli uczniowie wykorzystując urządzenie sprawdzali światła w pojazdach, a  funkcjonariusze zwracali uwagę kierującym jak ważne, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, jest prawidłowe oświetlenie pojazdu. Kontrolom poddano kilkanaście pojazdów, spośród których większość miała zbyt nisko ustawione światła, niewłaściwie ustawiony kąt ich padania oraz zmatowiałe klosze, które nie przepuszczają dostatecznej ilości światła. Tym razem dla kierujących obyło się bez sankcji karnych, a policjanci uczulali kierowców, aby ci odwiedzali stacje diagnostyczne i regulowali światła w pojeździe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE