Reklama

Reklama

Uczniowie "Piątki" debatowali po oksfordzku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 23 lis 2017 13:23
Autor:

Uczniowie "Piątki" debatowali po oksfordzku [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klasy 2B i 3B gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli dziś udział w debacie oksfordzkiej, przygotowanej przez nauczycielkę Agnieszkę Cichosz.

Reklama

Uczniowie klasy 2B i 3B gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli dziś udział w debacie oksfordzkiej, przygotowanej przez nauczycielkę Agnieszkę Cichosz.

Wszystkich przybyłych powitał dyrektor placówki Robert Pypkowski. Następnie marszałek debaty, Klaudiusz Mikołajczyk, przybliżył zasady prowadzenia i szczegóły dotyczące polemiki. Debata, to dyskusja nad postawioną tezą. W tym przypadku dotyczyła ona zagadnienia, czy warto wiązać swoją przyszłość z Gostyninem?

W dwu grupach zasiedli zwolennicy i przeciwnicy tej tezy, którzy walczyli na argumenty. Przeciwnicy między innymi podkreślali bezrobocie, które stanowi problemem całego kraju, są nieusatysfakcjonowani ze złej kondycji sali kinowej czy oczekiwania na wyświetlanie premier filmowych.
Natomiast zwolennicy, twierdzący, że Gostynin jest miastem, z którym warto wiązać swoją przyszłość argumentowali to: spokojnym tempem życia, innowacyjnym biznesem "start-up", brakiem godzin szczytu, jakie występują w wielkich miastach, dobrą lokalizacją komunikacyjną, bliskością rodziny i znajomych czy małym zanieczyszczeniem powietrza, które zawdzięczamy mnogości lasów i jezior dookoła miasta.
Na zakończenie spotkania Grażyna Witkowska – wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyninie, pokrótce omówiła zmniejszające się w naszym mieście bezrobocie.

Burmistrz Paweł Kalinowski, zachęcał młodzież do pozostania w Gostyninie i związania z tym miastem swojej przyszłości, twierdząc, że bardzo ważna jest bliskość rodziny i możliwość współdecydowania o tym, co będzie działo się w naszej małej ojczyźnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.