Reklama

Urząd przypomina o odśnieżaniu przed posesją

Opublikowano:
Autor:

Urząd przypomina o odśnieżaniu przed posesją - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z występującymi w ostatnim czasie dużymi opadami śniegu, a co za tym idzie niedogodnościami w korzystaniu z ciągów komunikacyjnych Urząd Miasta Gostynina przypomina, że zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Gostynina właściciele nieruchomości mają obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

W związku z występującymi w ostatnim czasie dużymi opadami śniegu, a co za tym idzie niedogodnościami w korzystaniu z ciągów komunikacyjnych Urząd Miasta Gostynina przypomina, że zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Gostynina właściciele nieruchomości mają obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

Powyższe należy wykonać niezwłocznie po opadach atmosferycznych, w celu zlikwidowania śliskości. Uprzątnięcie błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń polega na usunięciu ich w miejsca niepowodujące zakłóceń w ruchu pieszych i pojazdów, umożliwiając pozbycie się ich przez zarządcę drogi.
Mając na uwadze szczególnie bezpieczeństwo mieszkańców zwracamy się z prośbą o realizowanie obowiązków ciążących na właścicielach nieruchomości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE