W 2023 roku Grupa Orlen załadowała w terminalu w Świnoujściu rekordową liczbę cystern: 8423 szt. o łącznym wolumenie ponad 149,5 tys. ton. To o prawie 60 proc. więcej niż w 2022 roku
Głównym punktem sprzedaży LNG jest Terminal w Świnoujściu, do którego zawijają statki przewożące skroplony gaz ziemny m.in. z USA, Kataru czy Norwegii.
– To o ponad 3000 cystern więcej niż w 2022 roku – wylicza Daniel Obajtek, prezes zarządu Orlen S.A. - Stale pracujemy nad zwiększeniem atrakcyjności oferty handlowej i optymalizacją logistyki, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na LNG małej skali ze strony zarówno klientów przemysłowych, jak i komunalnych
Jak podają w koncernie, pobity został również rekord dynamiki sprzedaży, która wyniosła ok. 57 proc. w ujęciu wolumenowym rok do roku.
LNG sprowadzane przez Orlen do Polski jest w większości regazyfikowane i wprowadzane do ogólnopolskiej sieci przesyłowej i dystrybucyjnej. Są wśród nich klienci przemysłowi różnych branż, ale także odbiorcy indywidualni.
Oprócz terminalu w Świnoujściu, Grupa Orlen prowadzi sprzedaż gazu skroplonego również z zakładów w Grodzisku Wielkopolskim i Odolanowie, a także ze stacji przeładunku LNG w Kłajpedzie na Litwie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.