Reklama

W starostwie debatowali o bezpieczeństwie

Opublikowano:
Autor:

W starostwie debatowali o bezpieczeństwie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyninie odbyła się debata ewaluacyjna, której celem była ocena osiągniętych rezultatów i zakresu realizacji wniosków sformułowanych przez mieszkańców podczas zeszłorocznej debaty powiatowej, która odbyła się 22 listopada.

Wczoraj w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyninie odbyła się debata ewaluacyjna, której celem była ocena osiągniętych rezultatów i zakresu realizacji wniosków sformułowanych przez mieszkańców podczas zeszłorocznej debaty powiatowej, która odbyła się 22 listopada. 

Debatę, powitaniem przybyłych na spotkanie, rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski . Następnie omówił realizację wniosków zgłoszonych przez uczestników zeszłorocznej debaty powiatowej oraz podjętych czynności w tym zakresie. 
Komendant przybliżył również zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. Zaznaczył, że to ważne narzędzie powstałe w celu lepszego komunikowania się społeczeństwa z policją. Omówił tez tegoroczne działania profilaktyczne podejmowane przez policjantów. 
Następnie rozpoczął się najważniejszy punkt debaty ewaluacyjnej, czyli dyskusja. Była ona doskonałą okazją, by podzielić się swoimi uwagami w tak szerokim gronie osób reprezentujących instytucję odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa. Na sali obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji współpracujących z gostynińską Policją na rzecz bezpieczeństwa, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy naszego powiatu. Tematem dominującym było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wszelkie wnioski i sugestie mieszkańców zapisano, a następnie zostaną przesłane do instytucji odpowiedzialnych za ich realizację. Podczas spotkania uczestnicy wypełnili również ankiety dotyczące organizacji i tematyki przyszłych debat. 
Na zakończenie Starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski podkreślili jak ważna jest aktywna współpraca ze społeczeństwem w dziedzinie budowania bezpieczeństwa lokalnego. Zapewnił również, że przy okazji następnej debaty zostanie przedstawiony sposób realizacji zgłoszonych wniosków. 
W tym dniu, również w Starostwie Powiatowym w Gostyninie, pracownice Zespołu Kadr i Szkolenia gostynińskiej Policji, promowały zawód policjanta i omawiały zasady rekrutacji do służby. 
Ciekawym akcentem debaty była rozmowa na temat skrótu „ICE” ( In case of emergency) – jest to skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Często służby ratownicze nie wiedzą z kim się skontaktować w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót „ICE” pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.). Warto, aby każdy z nas, utworzył skrót „ICE” w swoim telefonie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE