Reklama

Warsztaty architektoniczno-budowlane w GCE

Opublikowano:
Autor:

Warsztaty architektoniczno-budowlane w GCE - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszłym tygodniu uczniowie Technikum Budowlanego oraz ich opiekunowie mgr inż. Ewa Durka oraz mgr inż. Bogumiła Łoś zaprosili do swojej szkoły gimnazjalistów na warsztaty architektoniczno-budowlane.

W zeszłym tygodniu uczniowie Technikum Budowlanego oraz ich opiekunowie mgr inż. Ewa Durka oraz mgr inż. Bogumiła Łoś zaprosili do swojej szkoły gimnazjalistów na warsztaty architektoniczno-budowlane.

W zeszłym tygodniu ponad stu gimnazjalistów z miejskich Gimnazjów nr 1 i 2 oraz gimnazjów w Łącku, Emilianowie, Solcu i Białotarsku przyjęło zaproszenie i uczestniczyło w dwóch częściach warsztatów: seminaryjnej i warsztatowej. Uczniowie prowadzący warsztaty – Ewelina Wasiak i Konrad Sobczyk z klasy czwartej Technikum Budowlanego w ciekawy i dynamiczny sposób przybliżali różne aspekty tych zawodów.

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez dyrektora szkoły Andrzeja Redera głos zabrali przedstawiciele gostynińskich firm : BUDROX i HOLBUD. Po wystąpieniach zaproszonych gości prowadzący zaprezentowali kierunek technik budownictwa, wykorzystując samodzielnie nakręcony film i krótką prezentację. Następnie uczeń klasy drugiej technikum budowlanego, jednocześnie Stypendysta Marszałka Województwa Mazowieckiego Samuel Ledzion zaprezentował samodzielnie opracowany projekt budynku jednorodzinnego z wizualizacją domu w układzie przestrzennym.

Druga część warsztatów polegała na wyłonieniu 6 pięcioosobowych zespołów reprezentujących poszczególne gimnazja, których zadaniem było przedstawienie własnej wersji krakowskich sukiennic z dawną wieżą ratuszową. W tle należało zaproponować warunki pogodowe i otaczającą roślinność. Niezwykłe zaangażowanie zespołów i pomysłowość zaproszonych gości sprawiły, że w ciągu godziny GCE wzbogaciło się o 6 dużych projektów malarskich.

Jury wyłonione z nauczycieli-opiekunów przyznano:
I miejsce ex aequo dla: zespołów z Gimnazjum w Emilianowie i Białotarsku
II miejsce ex aequo dla: zespołów Gimnazjum w Łącku i Solcu
III miejsce ex aequo dla: zespołów Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Gostyninie.

W podsumowaniu warsztatów wicedyrektor szkoły Anna Majchrzak podkreśliła, że uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE