Reklama

Warsztaty dla seniorów: Powiedz NIE uzależnieniom

Opublikowano:
Autor:

Warsztaty dla seniorów: Powiedz NIE uzależnieniom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Nasza Gmina – Nasza Przyszłość działające przy Gminnym Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem wzięło udział w projekcie pod nazwą „Uzależnieniom powiedz NIE”. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano warsztaty, w których udział wzięła 38-osobowa grupa seniorów z terenu Gminy Gostynin.

Stowarzyszenie Nasza Gmina ? Nasza Przyszłość działające przy Gminnym Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem wzięło udział w projekcie pod nazwą ?Uzależnieniom powiedz NIE?. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano warsztaty, w których udział wzięła 38-osobowa grupa seniorów z terenu Gminy Gostynin.

W ramach projektu zorganizowano warsztaty kulinarne i rękodzieła ludowego, pogadankę profilaktyczną, a także wyjazd do Trójmiasta. Program profilaktyki zakładał przeprowadzenie działań wspierających i promujących życie wolne od uzależnień, zdrowy styl życia i pożyteczne spędzanie wolnego czasu. 

Szerzące się zjawisko alkoholizmu, narkomanii i przemocy dotyka wielu mieszkańców Polski, coraz częściej zaś rozpowszechnia się wśród osób starszych, nawet emerytów. Starsze osoby mają wiele wolnego czasu, a z braku zajęcia sięgają po używki. W celu wyeliminowania negatywnego wpływu na seniorów stowarzyszenie Nasza Gmina - Nasza Przyszłość podjęło takie działania profilaktyczne. Podczas warsztatów odbyła się również pogadanka na temat uzależnień, którą poprowadził dzielnicowy z KPP Gostynin asp. szt. Sylwester Markiewicz. Uczestnicy pogadanki, przy użyciu specjalnych gogli, mogli poczuć się jak po spożyciu alkoholu, czy narkotyków. Zakres tematyczny spotkania ogromnie zainteresował uczestników. Pytaniom nie było końca. Podsumowaniem projektu był dwudniowy wyjazd do Trójmiasta, podczas którego seniorzy mogli nauczyć się jak pożytecznie i bez używek, ciekawie spędzać wolny czas. 

Zadanie zostało sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Gminy Gostynin – Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE