Reklama

Reklama

Wcześniej zarośnięty i zaśmiecony. Teraz nabiera nowego wyglądu i staje się miejscem do spotkań mieszkańców

Opublikowano: pt, 13 wrz 2019 12:45
Autor:

Wcześniej zarośnięty i zaśmiecony. Teraz nabiera nowego wyglądu i staje się miejscem do spotkań mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ulicy Wojska Polskiego w Gąbinie jest wszystkim znane duże zagłębienie, które powstało gdy wydobywano tam glinę. Mieszkańcy nazywają go po prostu "dołkiem" lub "gliniankami". Na popularnym gąbińskim dołku dzieci jeździły na sankach. Było tam też boisko do siatkówki i piłki nożnej. Wszystko szybko jednak zarosło krzakami i małymi drzewkami. Nie zabrakło również dużej ilości śmieci. Od poprzedniej jesieni sytuacja się diametralnie zmienia.

Reklama

Przy ulicy Wojska Polskiego w Gąbinie jest wszystkim znane duże zagłębienie, które powstało gdy wydobywano tam glinę. Mieszkańcy nazywają go po prostu "dołkiem" lub "gliniankami". Na popularnym gąbińskim dołku dzieci jeździły na sankach. Było tam też boisko do siatkówki i piłki nożnej. Wszystko szybko jednak zarosło krzakami i małymi drzewkami. Nie zabrakło również dużej ilości śmieci. Od poprzedniej jesieni sytuacja się diametralnie zmienia.

Jesienią poprzedniego roku, z inicjatywy władz miasta i przy udziale mieszkańców podjęto inicjatywę stworzenia w opisywanym miejscu górki saneczkowej. Jeden z radnych wraz z mieszkańcami oczyścili teren z krzaków, gdzie miała powstać górka. Następnie wyrównano skarpę aby jazda na sankach była jak najbardziej atrakcyjna. Zima choć niezbyt obfita w śnieg pokazała, że pomysł był trafiony. Dzieci i dorośli korzystali z górki od rana do wieczora.

Wiosną tego roku podjęto kolejne inicjatywy. Postanowiono oczyścić "dołek" z krzaków, chwastów i małych drzewek. Wyrównano skarpy i oczyszczono teren ze śmieci. Na prowadzenie prac udało się pozyskać wsparcie finansowe z programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji FLZP Młodzi Razem i Powiatu Płockiego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Po oczyszczeniu terenu powstał tam mały tor rowerowy i profesjonalne boisko do siatkówki plażowej. Boisko wypełnione jest blisko 200 tonami piasku, który przekazali sponsorzy.

Inicjatywy podejmowane przez władze miasta przy współpracy z mieszkańcami dają dobry efekt. Dzięki temu miejsce, które odstraszało mieszkańców teraz ich przyciąga i zachęca do aktywnego spędzania czasu z rodzinami. Powstałe tam boisko może być również fajną atrakcją dla grup zorganizowanych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.