Reklama

Węgiel orzech – wydajny i ekologiczny

Opublikowano:
Autor:

Węgiel orzech – wydajny i ekologiczny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkanie w wolnostojącym domu to szereg różnych obowiązków. Trzeba dbać o wiele kwestii, spośród których zimą jedną z najistotniejszych jest ogrzewanie. Sposobów na ciepło jest mnóstwo, ale wiele osób decyduje się na palenie w piecach wybierając węgiel orzech jako główne paliwo opałowe.

Mieszkanie w wolnostojącym domu to szereg różnych obowiązków. Trzeba dbać o wiele kwestii, spośród których zimą jedną z najistotniejszych jest ogrzewanie. Sposobów na ciepło jest mnóstwo, ale wiele osób decyduje się na palenie w piecach wybierając węgiel orzech jako główne paliwo opałowe.

Węgiel orzech to typ węgla kamiennego, występujący w cząstkach o wielkości od 20 do 40 mm. Pali się długim i jasnym płomieniem. Przede wszystkim jednak, ze względu na niską zawartość siarki, jest produktem ekologicznym.

Węgiel orzech - zalety

Do jego zalet należy przede wszystkim wysoka kaloryczność, dzięki której węgiel orzech jest bardzo wydajny. Niewątpliwie ważna jest również niska zawartość siarki, dzięki czemu nie tylko nie zanieczyszcza środowiska i świetnie się spala, ale również ilość sadzy w przewodach kominowych ograniczona jest do minimum. A to wpływa też na nasze bezpieczeństwo, gdyż zmniejsza ryzyko zapalenia się sadzy w kominie. Niezbyt duża jest też ilość produkowanego podczas spalania popiołu, a to z kolei wpływa już na naszą wygodę. Kto lubi ciągłe opróżnianie pieca z popiołu?

Plusem jest też brak przeciwwskazań do mieszania go z innymi typami opału (ważne jednak, by były to paliwa stałe). Dla wielu osób ważne będzie też szerokie możliwości zastosowania – można nim bowiem palić nie tylko w piecach (piece zasypowe, konwencjonalne), ale również w kuchniach węglowych i kominkach, nie ryzykując konieczności wielkiego sprzątania.

Węgiel w workach

Węgiel workowany to najwygodniejsza forma przechowywania opału. Decydując się na nią mamy pewność, że węgiel nie będzie wietrzał ani wilgotniał. Zazwyczaj worki mają specjalny system mikrowentylacji, dzięki któremu opał podczas składowania w piwnicach, kotłowniach czy nawet na zewnątrz, nigdy nie straci tyle na jakości, co ten przechowywany luzem. Dodatkowo kupując węgiel workowany łatwo sprawdzić ile faktycznie węgla otrzymaliśmy, czy też ile go spaliliśmy w sezonie grzewczym.

Artykuł powstał we współpracy z wegielsztygar.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE