Reklama

Wiosenne strzelanie uczniów I LO PUL

Opublikowano:
Autor:

Wiosenne strzelanie uczniów I LO PUL - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miłym akordem astronomicznej wiosny były zajęcia uczniów gostynińskiej mundurówki na płockiej strzelnicy, które odbyły się pod kierunkiem nauczyciela Edukacji obronnej pana kapitana Jacka Pajdy.

Miłym akordem astronomicznej wiosny były zajęcia uczniów gostynińskiej mundurówki na płockiej strzelnicy, które odbyły się pod kierunkiem nauczyciela Edukacji obronnej pana kapitana Jacka Pajdy.

Młodzież strzelała z pistoletu - Glock (najpopularniejsza broń funkcjonariuszy policji na całym świecie) i tzw. "pompki" - strzelby gładkolufowej Mossberg - broni będącej wyspecjalizowanym środkiem walki służącym do obezwładniania siły żywej oraz pokonywania przeszkód technicznych. W ochronie używana przez grupy konwojowe w policji przez oddziały prewencji i antyterrorystyczne. Praktycznie jedyny rodzaj broni, który w sprzyjających okolicznościach nadaje się do obezwładnienia napastnika bez oddania strzału.
Zwieńczeniem działań bojowych było doskonalenie celności rzutu granatem ćwiczebnym, a po nim wspólne ognisko połączone z omówieniem najbliższego weekendowego wyjazdu uczniów do Stanisławowa Skrzańskiego na obóz zwany "Bytowaniem w terenie przygodnym" - survival związany z nabywaniem umiejętności przetrwania w trudnych warunkach polowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE