Reklama

Wyjątkowy koncert kolęd wkrótce w Gostyninie!

Opublikowano:
Autor:

Wyjątkowy koncert kolęd wkrótce w Gostyninie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Magiczny urok przedświątecznego okresu nie może się obejść bez kolędowania. Grudniowe koncerty Płockiej Orkiestry Symfonicznej z udziałem płockich chórów i dobrze znane kolędy w repertuarze - to już tradycja.

Magiczny urok przedświątecznego okresu nie może się obejść bez kolędowania. Grudniowe koncerty Płockiej Orkiestry Symfonicznej z udziałem płockich chórów i dobrze znane kolędy w repertuarze - to już tradycja. Melomanów swą melodią otulą doskonale znane, piękne kolędy m.in.: „Z narodzenia Pana”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna Panna” czy też najbardziej znany przebój świąteczny „Jingle Bells” oraz wiele innych. Na koncert „Koncert Kolęd” zapraszają: dyrygent i autor aranżacji Bernard Chmielarz, młodzi chórzyści, Płocka Orkiestra Symfoniczna, a także główny sponsor wydarzenia PKN ORLEN S.A. Koncert odbędzie się 15 grudnia 2019 roku o godzinie 18.00 w Kościele św. Marcina w Gostyninie, wstęp wolny.

Kolędy i pastorałki zaśpiewają chóry działające przy płockich podstawówkach. Chór „Dziabongi” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 można było usłyszeć m.in. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci pracują pod kierunkiem Michała Krzywdy. „Muzyczne iskierki” ze Szkoły Podstawowej nr 17 prowadzi Agnieszka Kralka. Chór powstał w 1998 roku. Oficjalnie zainaugurował swoją działalność podczas koncertu dla rodziców 20 stycznia 1999 roku. Dzieci nagrały cztery płyty. W grudniu 2004 – kolędy z orkiestrą. „Muzyczne Iskierki” śpiewają w różnych stylach muzycznych, wykorzystując często instrumenty perkusyjne.

Chór „Viva la musica” Szkoły Podstawowej nr 23 pracuje pod kierunkiem Małgorzaty Podwójci to jeden z najbardziej eleganckich młodych chórów. Charakterystyczne szare sukienki z czerwonymi kokardami i szare kamizelki można było zobaczyć i usłyszeć w bazylice katedralnej podczas ubiegłorocznej edycji Płockiego kolędowania.

W koncercie zaśpiewają również: Chór „Kamerton” ze SP nr 8 (opiekun: Bożena Tyburska), Chór Szkoły Podstawowej nr 5 (opiekun: Małgorzata Kluczyńska-Pach), Chór „Kornel” ze Szkoły Podstawowej nr 3, który pracuje pod kierownictwem Moniki Matusiak i Tomasza Krawczyka oraz prowadzony przez nauczycielkę muzyki, autorkę piosenek i wokalistkę Annę Czachorowską Chór Szkoły Podstawowej nr 1.

Kolędy usłyszymy w aranżacji Bernarda Chmielarza. Kompozytor, dyrygent, kontrabasista jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Był muzykiem Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji, a także kontrabasistą Orkiestry Filharmonii Narodowej. Wraz z tym drugim zespołem zagrał setki koncertów w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Japonii, Korei, Singapurze, Chinach, Hong-Kongu i niemal całej Europie, w największych salach koncertowych (m. in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Filharmonia Nowojorska, Barbican Center w Londynie, Santory Hall w Tokio, Musikverein w Wiedniu). Współpracował także z wieloma warszawskimi teatrami, m.in. Teatrem Polskim, Teatrem Współczesnym i Teatrem Ateneum. Ważnym punktem w karierze Chmielarza był rok 2000. Wtedy zdecydował się na zinstrumentowanie i zaaranżowanie muzyki Kenji Kawai do filmu „Avalon” w reżyserii Mamoru Oshi, na chór, solistów i wielką orkiestrę. Dobry efekt końcowy zachęcił go do wstąpienia na nową drogę artystyczną jako aranżer, potem dyrygent. Być może nie spróbowałby swoich sił jako dyrygent gdyby nie zachęta i wcześniejsze zajęcia z prof. Henrykiem Czyżem. Bernard Chmielarz wraz z Jackiem Kęcikiem i Waldemarem Malickim współtworzy „Filharmonię dowcipu”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE