Reklama

Wypełnij "kopertę życia". Ułatw pracę ratownikom

Opublikowano:
Autor:

Wypełnij "kopertę życia". Ułatw pracę ratownikom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Koperta życia” to akcja, która ma na celu pomoc w pracy zespołom ratownictwa medycznego, a pacjentom może niekiedy uratować życie. Polega na zapisaniu na specjalnym formularzu bardzo ważnych informacji na temat stanu zdrowia, które są kluczowe dla podjęcia przez ratowników szybkich i trafnych decyzji. Wypełnioną kartkę wkłada się do koperty, a tę do lodówki.

?Koperta życia? to akcja, która ma na celu pomoc w pracy zespołom ratownictwa medycznego, a pacjentom może niekiedy uratować życie. Polega na zapisaniu na specjalnym formularzu bardzo ważnych informacji na temat stanu zdrowia, które są kluczowe dla podjęcia przez ratowników szybkich i trafnych decyzji. Wypełnioną kartkę wkłada się do koperty, a tę do lodówki.

Dlaczego lodówka? Bo to urządzenie jest praktycznie w każdym domu. Ratownikom medycznym w sytuacji nagłej łatwiej zlokalizować lodówkę niż np. szufladę. Na lodówce nakleja się specjalną informację, która podpowiada, że chory korzysta z akcji „Koperta życia”.

Czasami zdarza się, że po przyjeździe karetki mamy problemy z wdrożeniem zabiegów ratujących zdrowie lub życie. Schorowani pacjenci, szczególnie ci w podeszłym wieku, nie znają terminologii medycznej i nie potrafią sprecyzować przebytych badań czy zabiegów przeprowadzanych podczas ostatniej wizyty w szpitalu. Czasem trudno o logiczny kontakt z pacjentem. Jeśli będziemy wiedzieli, gdzie w mieszkaniu znajduje się karta choroby pacjenta, to szybciej będziemy mogli zdiagnozować uczulenia, choroby, wdrożyć leczenie i postępowanie ratunkowe w stanach zagrażających życiu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE