reklama

Wyprawka dla noworodka - jakie akcesoria są najbardziej potrzebne

Opublikowano:
Autor:

Wyprawka dla noworodka - jakie akcesoria są najbardziej potrzebne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościJeśli spakowałaś już torbę do szpitala, czas przygotować wyprawkę dla maluszka, która będzie czekała na niego w domu. Do takiego kompletowania rzeczy z pewnością warto się dobrze przygotować. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze, czas i... miejsce. Rzeczy kupione niepotrzebnie, w zbyt dużej ilości lub po prostu za wcześnie, to niepotrzebny na ten moment wydatek. Jeśli czegoś Twój maluszek nie będzie teraz potrzebował, nie ma sensu, aby rzeczy zalegały w szafie. A plan i dobra organizacja to zawsze oszczędność czasu, prawda? Co zatem powinno czekać na noworodka w domu?

Jeśli spakowałaś już torbę do szpitala, czas przygotować wyprawkę dla maluszka, która będzie czekała na niego w domu. Do takiego kompletowania rzeczy z pewnością warto się dobrze przygotować. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze, czas i... miejsce. Rzeczy kupione niepotrzebnie, w zbyt dużej ilości lub po prostu za wcześnie, to niepotrzebny na ten moment wydatek. Jeśli czegoś Twój maluszek nie będzie teraz potrzebował, nie ma sensu, aby rzeczy zalegały w szafie. A plan i dobra organizacja to zawsze oszczędność czasu, prawda? Co zatem powinno czekać na noworodka w domu?

Jaki jest odpowiedni czas na kompletowanie wyprawki?

Zastanawiasz się, czy to właśnie ten moment? Uczestnicząc w zajęciach w szkole rodzenia z pewnością dowiedziałaś się, że w 38 tygodniu ciąży wyprawka noworodka powinna być już kompletna. Jednak większość przyszłych mam zaczyna działać w tym zakresie nieco wcześniej, bowiem już po 30 tygodniu ciąży. Słusznie. Im więcej czasu będziesz miała, tym spokojniej i rozważniej dokonywać będziesz wyborów. Zdążysz wszystko zaplanować, przemyśleć i kupić.

Wyprawkę dla dziecka warto przygotować dość szczegółowo. Jeśli nie chcesz przesadzić z ilością rzeczy lub po prostu nie jesteś pewna, czy konkretne akcesoria rzeczywiście Ci się przydadzą, zrób listę zapasową. Skorzystasz z niej później, gdy okaże się, że faktycznie czegoś potrzebujecie Ty i Twój maluszek. Lista pod ręką sprawi, że sprawniej zaopatrzysz się w dodatkowe, nie zakupione wcześniej akcesoria. Poza tym, jeśli skorzystasz z oferty dobrego sklepu proponującego pełny asortyment dla mam i małych dzieci, wyprawkę skompletujesz zdecydowanie sprawniej i szybciej. Takie propozycje znaleźliśmy na https://ancymon.com.pl/wyprawka - wszystko, co potrzebne w jednym miejscu oraz wiele inspiracji. Nawet jeśli o czymś nie pomyślisz, oferta podpowie Ci konkretne rozwiązania.

Lista niezbędnych rzeczy dla maluszka w domu

Absolutna podstawa to maść na odparzenia, emulsja do kąpieli lub mydełko (tutaj można zaopatrzyć się w próbki i przetestować je, sprawdzając, czy aby któryś z kosmetyków nie uczula maluszka), sól fizjologiczna i waciki (przydadzą się np. do przemywania oczu), oliwka lub balsam po kąpieli, chusteczki nawilżane, nożyczki do paznokci i szczotka do włosów, termometr, proszek / płyn do prania dziecięcych ubranek. Wydawałoby się, że to drobiazgi, jednak są niezbędna, a jak się okazuje łatwo coś przeoczyć i o czymś z tych niby drobiazgów zapomnieć. W domu noworodek potrzebował będzie także:

  • otulacze - muślinowe lub bambusowe, kilka sztuk. Można w nie owinąć dziecko jak w kokon, posłużą także jako kocyk, ręczniczek, czy prześcieradło;
  • pościel, kocyk, rożek - trudno teraz ustalić, z czym Twój maluszek będzie czuł się najlepiej, czy w ciasnym, miękkim różku, czy w równie miękkiej, za to dającej więcej swobody pościeli. Kocyk z kolei sprawdzi się zawsze (przyda się więcej niż jeden) - i w domu, i na spacerze w wózku, czy nawet podczas podróży samochodem. Najlepiej będzie zatem zaopatrzyć się we wszystkie te rzeczy;
  • ręcznik z kapturkiem - najlepiej z mega chłonnej froty o właściwościach antybakteryjnych;
  • miękkie bawełniane pieluszki - sprawdzają się podczas codziennej opieki nad dzieckiem,
  • zestaw śliniaków,
  • smoczek wraz z opakowaniem do jego przechowywania (najlepiej od razu zaopatrzyć się w dwa smoczki - gdy jeden się zawieruszy, drugi będzie natychmiast pod ręką),
  • wanienka,
  • wkładki laktacyjne, srebrne osłonki na brodawki piersiowe (chronią, dezynfekują, goją istniejące ranki),
  • wielofunkcyjna torba dla mamy, najlepiej w zestawie z matą do przewijania, którą można prać w pralce i termicznym pokrowcem na butelkę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE