Reklama

Zaproszenie na bezpłatne szczepienie przeciw pneumokokom

Opublikowano:
Autor:

Zaproszenie na bezpłatne szczepienie przeciw pneumokokom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci poniżej piątego roku życia mogą zostać bezpłatnie zaszczepione przeciwko pneumokokom. Muszą jednak zostać zakwalifikowane do szczepienia nie później niż 20 kwietnia.

Dzieci poniżej piątego roku życia mogą zostać bezpłatnie zaszczepione przeciwko pneumokokom. Muszą jednak zostać zakwalifikowane do szczepienia nie później niż 20 kwietnia.

Szczepienie przeciwko pneumokokom to najlepsze zabezpieczenie przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc, a także ostrym zapaleniem ucha środkowego, które wywołują pneumokoki.
Zaszczepione mogą być dzieci urodzone w latach 2013-2016, które nie były jeszcze szczepione przeciw pneumokokom, a zostaną zakwalifikowane do 20 kwietnia. Bezpłatne i w pełni dobrowolne szczepienia obejmują dzieci, które umówią sie na wizytę szczepienną i zgłoszą się do lekarza przed 20 kwietnia. Szczepienie wykonuje się przy pomocy dziesięciowalentnej szczepionki.
Szczepienie składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie dwóch miesięcy. Pełne, dwudawkowe szczepienia realizowane będą do 29 czerwca 2018 oku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE