Reklama

Zaskarżono uchwałę dotyczącą Gostynińskiej Karty Seniora

Opublikowano:
Autor:

Zaskarżono uchwałę dotyczącą Gostynińskiej Karty Seniora - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To może być zła wiadomość dla seniorów z Gostynina. Po wnikliwej analizie organ nadzoru stwierdził wątpliwości co do zgodności uchwały dotyczącej programu ,,Gostynińska Karta Seniora' i skierował skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem Rady Miasta. Zastrzeżenia wojewody dotyczą wejścia w życie uchwały oraz sposobu jej realizacji.

To może być zła wiadomość dla seniorów z Gostynina. Po wnikliwej analizie organ nadzoru stwierdził wątpliwości co do zgodności uchwały dotyczącej programu ,,Gostynińska Karta Seniora' i skierował skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem Rady Miasta. Zastrzeżenia wojewody dotyczą wejścia w życie uchwały oraz sposobu jej realizacji.

Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałą z dnia 29 września 2016 roku przyjęto program Gostynińskiej Karty Seniora. Wojewoda Mazowiecki w październiku w rozstrzygnięciu nadzorczym stwierdził nieważność kilku zapisów uchwały podjętej głosami większości radnych Inicjatywy dla Gostynina. W listopadzie radni zmienili uchwałę uwzględniając uwagi wojewody dotyczące m. in. zameldowania osób korzystających z karty i posiadania zdolności do czynności prawnych.

Tym razem zastrzeżenia wojewody dotyczą trybu ogłoszenia wejścia w życie przedmiotowej uchwały oraz sposobu jej realizacji, albowiem niektóre ustalenia zawarte w dokumencie leżą w kompetencji burmistrza. W przyjętej uchwale został ustalony wzór Karty Seniora, zawierający logo stowarzyszenia Inicjatywa dla Gostynina, co według burmistrza wydaje się naruszeniem zasad demokracji poprzez promowanie stowarzyszenia IdG ze środków publicznych:
- W związku z powyższym oczekuję głównie od radnych z klubu IdG ponownego rozważenia zapisów tejże uchwały lub poddaniu jej pod rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – mówi burmistrz Paweł Kalinowski.

Gostynińska Karta Seniora kierowana jest dla osób powyżej 60 roku życia w celu wzmocnienia aktywności tej grupy społecznej. Dzięki karcie seniorzy mogliby korzystać ze specjalnych ulg, promocji i rabatów.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE