Reklama

Ziobro zajmie się sprawą odpadów przy Ziejkowej?

Opublikowano:
Autor:

Ziobro zajmie się sprawą odpadów przy Ziejkowej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Ministerstwa Sprawiedliwości trafić ma sprawa toksycznych odpadów składowanych przy ul. Ziejkowej w Gostyninie. Pismo do Zbigniewa Ziobry skierował burmistrz Paweł Kalinowski.

Do Ministerstwa Sprawiedliwości trafić ma sprawa toksycznych odpadów składowanych przy ul. Ziejkowej w Gostyninie. Pismo do Zbigniewa Ziobry skierował burmistrz Paweł Kalinowski.

Przedwczoraj włodarz Gostynina zwrócił się do Ministra Sprawiedliwości o objęcie nadzorem postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Prokuratora Rejonowego w Gostyninie oraz objęcie nadzorem postępowania administracyjnego dotyczącego składowania odpadów przy ul. Ziejkowej.

- Jednocześnie informuję, iż aktualnie właściciel działki został wezwany do niezwłocznego usunięcia odpadów. Nie wywiązanie się z obowiązku w wyznaczonym terminie będzie skutkowało wydaniem decyzji nakazującej właścicielowi nieruchomości usunięcie odpadów z w/w nieruchomości - informuje burmistrz.

Przypomnijmy, że utylizacja toksycznych odpadów to koszt co najmniej 2 milionów złotych. na chwilę obecną samorządów (UM oraz starostwa powiatowego) nie stać na wydatek takiego rzędu. Czy Ministerstwo pomoże w rozwiązaniu problemu?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE