Reklama

Zmarł były proboszcz parafii św. Marcina, ksiądz Jerzy Niestępski

Opublikowano:
Autor:

Zmarł były proboszcz parafii św. Marcina, ksiądz Jerzy Niestępski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek 4 stycznia o 21.20 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym zmarł ksiądz prałat Jerzy Niestępski, długoletni dziekan dekanatu gostynińskiego, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Marcina w Gostyninie. Przeżył 80 lat, kapłanem był 57.

W czwartek 4 stycznia o 21.20 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym zmarł ksiądz prałat Jerzy Niestępski, długoletni dziekan dekanatu gostynińskiego, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Marcina w Gostyninie. Przeżył 80 lat, kapłanem był 57.

Jerzy Niestępski przyszedł na świat 1 lipca 1937 roku w Chodkowie w parafii Maków Mazowiecki. Święcenia diakonatu przyjął 19 czerwca 1960, a święcenia kapłańskie – niemal rok później (11 czerwca 1961). Był wikariuszem parafii w Młoawie-Wólce, Gradzanowie, Płońsku, Sannikach, Lekowie i Gostyninie; proboszczem parafii Radziki (1970-1979) i Dobrzyków (1979-1982). Przez ćwierć wieku (1982-2007) był proboszczem parafii pw. Św. Marcina w Gostyninie. Po odejściu w stan spoczynku zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Płocku, posługując jako spowiednik w katedrze. 
Uroczystości pogrzebowe zaplanowane zostały na poniedziałek 8 stycznia na 11.00 w kościele gostynińskiej parafii pw. Świętego Marcina. Pogrzebowej Mszy Świętej przewodniczył będzie biskup płocki Piotr Libera. Po zakończeniu Eucharystii trumna z ciałem zmarłego złożona zostanie na cmentarzu parafialnym. Dzień wcześniej czyli w niedzielę 7 stycznia o 18.00 w parafii pw. Świętego Marcina zostanie odprawiona Msza Święta żałobna dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w pogrzebie ks. Jerzego Niestępskiego.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE