Reklama

Spotkanie autorskie z Moniką Kowaleczko-Szumowską

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie autorskie z Moniką Kowaleczko-Szumowską  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W czwartek 20 września gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina będzie autorką książek dla dzieci i młodzieży Monika Kowaleczko-Szumowska.

W czwartek 20 września gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina będzie autorką książek dla dzieci i młodzieży Monika Kowaleczko-Szumowska.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na spotkanie z Moniką Kowaleczko-Szumowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Warto zainteresować się jej twórczością. Książki - "Fajna Ferajna" (dla dzieci powyżej 9 lat) oraz "Galop'44" (dla młodzieży) poruszają tematykę Powstania Warszawskiego. Pierwsza z nich przedstawia wzruszające i barwne wspomnienia dzieci z Powstania Warszawskiego. Druga - losy dwóch braci, którzy w walczącej Warszawie poznają na przemian smak zwycięstwa i gorycz porażki. Dowiadują się, czym jest męstwo, prawdziwa przyjaźńi wielka miłość.

Spotkanie autorskie odbędzie się dnia 20 września o godzinie 10.00 w sali kawiarnianej MCK. Zaproszenie na spotkanie, które kierujemy do starszych klas szkoły podstawowej, będzie miało charakter zamknięty. Po spotkaniu z Moniką Kowaleczko-Szumowską umieścimy relację na naszej stronie internetowej i Facebooku.

Monika Kowaleczko-Szumowska ma za sobą studia archeologiczne na Uniwersytecie Warszawskim i anglistyczne na Uniwersytecie Stanu Illinois w Stanach Zjednoczonych. Pracuje jako tłumacz, przekładając między innymi książki dla dzieci i młodzieży – „Gorzkie urodziny”, „Z tęsknoty za Judy”, „Hugo i mapa z wyspy potworów", czy „Dokąd odchodzisz”. Tłumaczy też materiały i wystawy dla Muzeum Powstania Warszawskiego.

Źródło: MBP Gostynin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE