Miasto Płock jest właścicielem dwóch klubów sportowych - Wisły Płock i SPR Wisły Płock. W obu przypadkach wkład miasta jest największą częścią budżetu klubu. Zarówno piłkarze nożni, jak i piłkarze ręczni mogą liczyć na hojne wsparcie ze strony miasta.
Na miesiąc przed sesją rady miasta, na której radni podejmą decyzję o tym jak wydać 1 401 710 904,79 złotych, władze miasta pokazały projekt budżetu. To dopiero przymiarka i mogą w niej zajść jeszcze zmiany, ale w przypadku dofinansowania klubów raczej nie powinno do nich dojść. W przypadku piłkarzy ręcznych jest to kwota zbliżona do tej, jaką otrzymali w 2023 roku (5,5 mln złotych).
W projekcie budżetu Płocka na 2024 roku dla Wisły Płock Spółki Akcyjnej zapisane jest 14,5 mln złotych. Przypomnijmy, że jesienią 2023 roku klub dostał już 10 mln złotych w 2 transzach (po 7 mln i 3 mln), co pozwoliło wyrównać stratę spowodowaną spadkiem z Ekstraklasy. Wcześniej klub otrzymywał rocznie 6,5 mln złotych - ta kwota nie zmieniała się od lat.
Kwota ta zapewne pozwolić klubowi na powalczenie o awans do najwyższej ligi już w sezonie 2023/24, choć z drugiej strony trzeba wziąć zapewne pod uwagę, że klub musi zapłacić MOSiR-owi za wynajem powierzchni biurowej i dzień meczowy (szacunkowo ok. 3 mln złotych rocznie). Wzrost finansowania jest mimo wszystko zauważalny. Jeśli ta kwota się utrzyma, klub w sezonie 2023/24 będzie miał budżet ok. 23, może nawet 25 mln złotych - składa się na to wkład miasta, dofinansowanie z Orlenu i Budmat, a także innych sponsorów, a także kwoty ze sprzedaży zawodników - Michała Mokrzyckiego czy Steva Kapuadiego.
Sekcja Piłki Ręcznej może liczyć za to na 6 mln złotych, więc tu dużej zmiany nie ma.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.