Są wyniki oceny formalnej w ramach inwestycji "Zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego internetu na obszarach białych plam" w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KOP). W jej ramach pozytywnie rozpatrzono 195 wniosków na łączną kwotę 1,2 mld zł.
To jedna z kluczowych inicjatyw w ramach KPO, dzięki której na obszarach, gdzie dotąd brakowało dostępu do internetu, powstanie nowa infrastruktura światłowodowa.
- Celem jest rozwój sieci światłowodowej na obszarach wykluczonych. Dzięki temu coraz więcej gospodarstw domowych, firm oraz instytucji publicznych będzie mogło korzystać z szybkiego, stabilnego i niezawodnego połączenia.
- czytamy w Serwisie Rzeczpospolitej Polskiej.
Proces oceny składał się z dwóch etapów:
- Ocena formalna – sprawdzamy m.in. czy wniosek został złożony w ramach właściwego konkursu, w terminie wskazanym w ogłoszeniu o konkursie oraz czy jest kompletny.
- Ocena merytoryczna – na tym etapie sprawdzamy czy przedsięwzięcie spełnia wymogi m.in. techniczne i finansowe. Dodatkowo, przyznajemy punktację w zależności od stopnia spełniania wybranego kryterium. Po pozytywnej ocenie merytorycznej podpisujemy umowę o dofinansowanie i możliwe jest rozpoczęcie inwestycji na danym obszarze.
Korzystając z udostępnionej wyszukiwarki można zweryfikować czy dany adres nieruchomości znajduje się w bazie punktów adresowych wyznaczonych do realizacji w trzecim naborze. Na tej liście znajdują się miejscowości także z tej części Mazowsza i m.in. powiatów płockiego, sierpeckiego czy gostynińskiego.
Urząd Gminy w Gostyninie apeluje do osób, których adresu brakuje w bazie punktów.
- Prosimy o dokonanie zgłoszenia zapotrzebowania na podłączenie do światłowodu do Urzędu Gminy Gostynin do 9 grudnia, poprzez wypełnienie wniosku. Wnioski w wersji papierowej dostępne są m.in. w sekretariacie Urzędu Gminy Gostynin (pokój nr 2).
- podają w urzędzie gminy.
Wnioski znajdziemy także na stronie internetowej urzędu gminy.
Takie zgłoszenie będzie podstawą do dalszych rozmów i ewentualnego rozszerzenia listy punktów adresowych z operatorem wybranym w ramach prowadzonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa konkursu.
Inwestycja C1.1.1 to część największej w historii inwestycji internetowej. W ramach działania zrealizowanych zostanie 71 umów o łącznej wartości 1,3 mld zł. Dzięki niej powstanie ponad 307 tys. Punktów adresowych - w tym gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa, które zyskają internet o prędkości co najmniej 100 Mb/s.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.