Obok Polaków, przy budowie jednej z największych inwestycji petrochemicznych w Europie, pracują także specjaliści z Korei, Indii, Malezji, Turcji czy Turkmenistanu. W związku z nią już teraz na terenie Płocka zatrudnionych jest ponad tysiąc obcokrajowców, a w szczytowej fazie budowy liczba ta wzrośnie do 10 tys. osób - w tym około 6 tys. z zagranicy.
W trosce o bezpieczeństwo do służb z Płocka i okolic trafiły podręczne translatory. Te będą szczególnie przydatne w nagłych sytuacjach.
- Sprawna komunikacja z międzynarodową społecznością pracowników pracujących nad budową Olefin III będzie szczególnie istotna. Zwłaszcza w sytuacjach, w których kluczową rolę odgrywa czas reakcji - podają w PKN Orlen. - Dlatego w pierwszej kolejności PKN Orlen i wykonawca inwestycji przekazali podręczne translatory służbom medycznym, straży pożarnej, policji oraz straży miejskiej.
W translatory wyposażone zostanie również "miasteczko", w którym będą mieszkali zagraniczni pracownicy. Obiekt ten będzie kontenerową zabudową i zostanie wybudowany przez konsorcjum Modular System i Zurad (spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej).
Miasteczko zostanie wyposażone w bieżącą wodę i elektryczność oraz kanalizację. Znajdzie się w nim także stołówka z całodziennym wyżywieniem oraz dwie pralnie z suszarniami.
- Nad bezpieczeństwem osób mieszkających na jego terenie czuwać będzie Orlen Ochrona, ponieważ jest ono zlokalizowane na obszarze PKN Orlen. Na miejscu będzie też dyżurująca na stałe karetka pogotowia z zespołem medycznym - czytamy w komunikacie koncernu.
Przy miasteczku pracowniczym będą znajdowały się pomieszczenia do dyspozycji policji, gdzie policjanci będą pełnić służbę całodobowo.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.