Reklama

Reklama

Uwaga, zmiany dotyczące limitu na zakup węgla!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: TerazGostynin/Pixabay

Uwaga, zmiany dotyczące limitu na zakup węgla! - Zdjęcie główne

foto TerazGostynin/Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin Dokonano zmian w rozporządzeniu w sprawie ilości paliwa stałego dla jednego gospodarstwa domowego. Chodzi o m.in. węgiel zakupiony po preferencyjnych warunkach. Co to oznacza dla mieszkańców?

Reklama

Jak podaje Urząd Miasta w Gostyninie, to zmiana wychodząca naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

Do tej pory ilość paliwa stałego dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosiła 1500 kg – do dnia 31 grudnia 2022 roku i 1500 kg – od dnia 1 stycznia 2023 roku. Zmiana rozporządzenia, umożliwi przeniesienie niewykorzystanego w pierwszym okresie zapotrzebowania na następny okres.

- Nowelizacja zakłada, że w przypadku gdy do dnia 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego albo dokonano zakupu paliwa stałego w ilości mniejszej niż 1500 kg, to niewykorzystana ilość paliwa stałego powiększa limit na 2. okres - tłumaczą urzędnicy. - Tym samym mieszkaniec, który w 1. okresie złoży wniosek na mniejszą ilość węgla niż maksymalna (np. 1000 kg), będzie mógł ująć w przyszłorocznym wniosku tę niewykorzystaną część limitu (w podanym przypadku 500 kg; czyli jego wniosek będzie dotyczył 1500 kg, powiększonych o 500 kg).

Przypominamy, że wnioski o preferencyjny zakup węgla można składać w sposób ciągły w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta Gostynina przy ul. Rynek 1, (oficyna obok Ratusza), od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu (poniedziałek,środa, czwartek – od 7.30 do 15.30, we wtorek od 7.30 do 16.30, w piątek od 7.30 do 14.30) lub za pomocą platformy ePUAP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy