Reklama

Będą ścieżki, będzie bezpieczniej

Opublikowano:
Autor:

Będą ścieżki, będzie bezpieczniej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cykliści i zapaleni spacerowicze mogą już zacierać ręce. W niedalekiej przyszłości w gminie Szczawin Kościelny powstać ma bowiem prawie 2-km ścieżka, dzięki której czas spędzony pod chmurką nabierze nowych barw.

Cykliści i zapaleni spacerowicze mogą już zacierać ręce. W niedalekiej przyszłości w gminie Szczawin Kościelny powstać ma bowiem prawie 2-km ścieżka, dzięki której czas spędzony pod chmurką nabierze nowych barw.

Jak informuje wójt Jan Sochacki, ścieżka pieszo-rowerowa z kostki brukowej prowadzić ma od Szczawinka do Kalenia. Ponad połowa kosztów inwestycji zostanie pokryta ze środków unijnych.
- W Szczawinku pobudowany zostanie prawie kilometr ścieżki, natomiast w Kaleniu będzie to ok. 850 m - wyjaśnia wójt - Łączny koszt tego zadania to ok. 400 tys. zł`. Poza budową ścieżki konieczne będzie również zrobienie odwodnienia, tj. kanalizacji na odcinku 600 m - dodaje J. Sochacki.
Nowa inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze gminnej. Kiedy piesi i rowerzyści będą mogli cieszyć się z nowej ścieżki? Szczegóły powinny być znane już wkrótce. Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE